CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Spacerku nie będzie – zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz – RM Solar Falubaz

PGEE: Spacerku nie będzie – zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz – RM Solar Falubaz

Jacek Winiarski

W piątkowy wieczór zainaugurowana zostanie 9. runda żużlowej PGE Ekstraligi. W Częstochowie dojdzie do starcia miejscowego Eltrox Włókniarza z RM Solar Falubazem Zielona Góra. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.

Spotkanie Włókniarza z Falubazem będzie niezwykle istotne dla układu ligowej tabeli. Zwycięzca piątkowego meczu będzie miał bowiem przysłowiową autostradę do fazy play-off, która umożliwia walkę o jeden z medali Drużynowych Mistrzostw Polski.

Wynik pierwszego meczu (31:59) wskazywałby, że faworytem piątkowego starcia są podopieczni Marka Cieślaka. Oczywiście, że tak jest, ale ewentualna wygrana zielonogórzan nie będzie niespodzianką. RM Solar Falubaz znakomicie sobie radzi w meczach wyjazdowych. Wygrana w Rybniku, remis we Wrocławiu i wreszcie niewielka porażka w Lesznie, to argumenty, które świadczą o sporym potencjale tej drużyny. Falubaz łatwo zatem skóry nie sprzeda. Z jednej strony będzie chciał zrewanżować się za sromotną porażkę u siebie, a z drugiej strony bronić pozycji wicelidera tabeli ligowej.

Goście mają kim postraszyć. Na swój najwyższy poziom wskoczył Słowak Martin Vaculik, który gdzie, jak gdzie, ale na owalu przy ul. Olszyńskiej potrafi “latać”. Lider RM Solar Falubazu miewał wprawdzie słabsze występy na torze w Częstochowie, ale było ich naprawdę niewiele. Owal Włókniarza odpowiada również Piotrowi Protasiewiczowi, który stwierdził kiedyś, że Częstochowa ma najlepszy tor na świecie. Popularny “Pepe” podobnie, jak Vaculik prezentuje zwyżkę formy, co potwierdził przy okazji gdańskiego finału Mistrzostw Polski Par Klubowych. Trzecim do przysłowiowego brydża ma być Patryk Dudek. “DuZers” w tegorocznym sezonie dobre występy przeplata ze słabszymi, ale to wciąż zawodnik o ogromnych możliwościach. Kluczem dla losów zielonogórskiej drużyny w meczu z Eltrox Włókniarzem może okazać się postawa Michaela Jepsena Jensena i Antonio Lindbaecka oraz juniorów. Dwaj pierwsi mogą pojechać zarówno świetnie, jak i kompletnie zawalić mecz. Sinusoidalna dyspozycja obu zawodników to ich znak rozpoznawczy.

Faworytem meczu, o czym już wspomnieliśmy, jest Eltrox Włókniarz. Wśród częstochowskich kibiców pojawia się jednak nutka niepokoju. Niedzielna wyprawa do Grudziądza na mecz MRGarden GKM-em, nie do końca zaspokoiła oczekiwania fanów “Lwów”. Martwi przede wszystkim postawa Leona Madsena, którego forma ewidentnie pikuje w dół. Daleki od mistrzowskiej dyspozycji znajduje się ponadto Jason Doyle. Australijczyk walczy, ale wciąż brakuje mu prędkości. W zaistniałej sytuacji liderem Biało-zielonych ma być Fredrik Lindgren. Popularny “Fredka” miał wprawdzie w tym sezonie kilka wpadek, ale mimo wszystko utrzymuje mistrzowski poziom. Cieszy ponadto skuteczny Paweł Przedpełski i przede wszystkim rewelacyjny w ostatnich dniach Jakub Miśkowiak.

Awizowane składy:
Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Rune Holta
10. Jason Doyle
11. Fredrik Lindgren
12. Paweł Przedpełski
13. Leon Madsen
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

RM Solar Falubaz Zielona Góra 
1. Antonio Lindbaeck
2. Martin Vaculik
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Mateusz Tonder