CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Ten mecz trzeba wygrać. W niedzielę Włókniarz jedzie do Ostrowa

PGEE: Ten mecz trzeba wygrać. W niedzielę Włókniarz jedzie do Ostrowa

wlokniarz.com

Żużlowa PGE Ekstraliga nabiera tempa. W niedzielę (24 kwietnia) w ramach 3. rundy Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Początek meczu o godzinie 16:30.

Na torze w Ostrowie spotkają się drużyny, które w tym sezonie nie zdołały zdobyć ligowych punktów. Beniaminek już w pierwszej kolejce został brutalnie sprowadzony na ziemię w starciu z GKM-em Grudziądz, a tydzień później nie miał nic do powiedzenia na toruńskiej MotoArenie. Włókniarz z kolei nieznacznie przegrał odpowiednio z Fogo Unią Leszno (dom) i z Motorem Lublin (wyjazd).

Jak będzie w najbliższą niedzielę? Na przysłowiowym papierze zdecydowanych faworytem spotkania są podopieczni Lecha Kędziory, którzy co tu dużo mówić, ale dysponują zdecydowanie lepszym składem. Zarówno Leon Madsen, Fredrik Lindgren czy znajdujący się w dobrej formie Bartosz Smektała i Kacper Woryna, powinni zrobić różnicę. Jeśli dodamy do tego solidnych częstochowskich juniorów, to wynik może być tylko jeden. Oczywiście to jest tylko teoria, bo sport ma to do siebie, że lubi niespodzianki.

Beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego zdaje sobie doskonale sprawę, że praktycznie w żadnym ligowym meczu najlepszej lig świata nie będzie faworytem. Ekipa dowodzona przez Mariusza Staszewskiego nie zamierza składać jednak broni i do każdych zawodów przystępuje z wiarą w zwycięstwo. Ostrowianie tych zwycięstw będą rzecz jasna szukać przede wszystkim na swoim torze, który przynajmniej w tegorocznym sezonie będzie zagadką dla drużyn przyjezdnych.

Z tym atutem toru jest, póki co problem, a winowajcą takiego stanu rzeczy jest pogoda, która płata figla gospodarzom spotkań. Nie inaczej jest w Ostrowie, o czym w przedmeczowej konferencji wspomniał lider Arged Malesy Grzegorz Walasek. Wychowanej Zielonej Góry i były zawodnik Włókniarza to jedn z tych zawodników, który ma decydować o sile ostrowskiego zespołu. Motorem napędowym oprócz wspomnianego Walaska w starciu z “Lwami” ma być również Chris Holder. Australijczyk po wielu latach spędzonych w Toruniu, postanowił zmienić otoczenie, żeby odbudować formę. Po dwóch pierwszych meczach okazuje się, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Kibice z Ostrowa liczą, że do wyżej wymienionej dwójki z dobrą dyspozycją, dołączy również doświadczony Tomasz Gapiński. Bez jego punktów będzie bowiem trudno o jakiekolwiek zwycięstwo.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa.
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Fredrik Lindgren
4. Jonas Jeppesen
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki
8.

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
9. Oliver Berntzon
10. Tomasz Gapiński
11. Grzegorz Walasek
12. Filip Hjelmland
13. Chris Holder
14. Kacper Grzelak
15. Jakub Krawczyk
16. Matias Nielsen.