CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: To nie będzie spacerek – zapowiedź meczu forBET Włókniarz – Speed Car Motor

PGEE: To nie będzie spacerek – zapowiedź meczu forBET Włókniarz – Speed Car Motor

Jacek Winiarski

ForBET Włókniarz Częstochowa w piątkowy wieczór (26 kwietnia) na własnym torze zmierzy się z Speed Car Motorem Lublin. Częstochowianie zdają sobie sprawę, że nie będzie to dla nich łatwy mecz. Początek rywalizacji o godzinie 18.00.

Piątkowy mecz Włókniarza z Motorem zapowiada się bardzo ciekawie. Jeszcze kilka tygodni temu zdecydowanym faworytem tej konfrontacji byliby podopieczni Marka Cieślaka, ale dwa ostatnie mecze wykonaniu lubelskich “Koziołków” zweryfikowały negatywne opinie o słabości zespołu z Lublina. Beniaminek miał być łatwym dostarczycielem punktów, tymczasem żużlowcy Motoru udowodniają, że trzeba się z nimi liczyć. Lublinianie imponują ogromną wolą walki, która doprowadziła ich do inauguracyjnego zwycięstwa z MRGarden GKM-em Grudziądz. Niewiele brakowało, a tydzień później zespół z Lublina sprawiłby ogromną sensację w postaci wyjazdowego zwycięstwa z aktualnym wicemistrzem Polski, truly.work Stalą Gorzów. Lublinianie mocno otworzyli wynik tej konfrontacji, ale koniec końca ulegli 41:49. – Walczyliśmy najlepiej, jak potrafiliśmy i powinniśmy być zadowoleni z tego wyniku. Przed meczem wiele osób uważało, że w Gorzowie nie zdobędziemy więcej niż kilka punktów. Nie więcej niż 30-32 punkty. Poza tym w trakcie zawodów było kilka dyskusyjnych decyzji – podsumował spotkanie przed kamerami Eleven Sports,  Mikkel Michelsen.

Lublin nie ma może wielkich nazwisk, ale ma to, co w sporcie najważniejsze, czyli wspomnianą już ogromną wolę walki. Uosobieniem charakteru tej drużyny jest Paweł Miesiąc, który jeszcze nie tak dawno “tułał” się na torach 2. ligi. Popularny “Łełek” do rywalizacji z najlepszymi przystępuje bez żadnych kompleksów, z wolą zwycięstwa, ale i pokorą, którą podkreślał w wypowiedziach w trakcie meczu w Gorzowie. Pewnym jest fakt, że Miesiąc, to zawodnik bardzo ofensywny, który nie jest bez szans w starciu z bardziej utytułowanymi zawodnikami forBET Włókniarza.

Częstochowski owal zazwyczaj sprzyja dobremu ściganiu, a to jest woda na młyn dla liderów Speed Car Motoru Lublin. Przy Olsztyńskiej dobre wyniki notowali już wspomniany Mikkel Michelsen czy utalentowany Robert Lambert. Być może jednym z motorów napędowych naszych gości będzie Andreas Jonsson. Szwed doskonale zna każdą ścieżkę częstochowskiego toru, wszak w przeszłości reprezentował barwy Włókniarza. To w jakiej dyspozycji będzie popularny “AJ” zależy od jego stanu zdrowia, który po upadku w inauguracyjnej kolejce PGE Ekstraligi nie był ostatnio najlepszy.

Mocnym argumentem beniaminka jest duet juniorski. Para Wiktor LampartWiktor Trofimow, prezentuje się wybornie i kto wie, czy dyspozycja tych właśnie zawodników nie wpłynie w znaczący sposób na losy piątkowego meczu. Nie można ponadto lekceważyć nieobliczalnego Dawida Lamparta, którego stać na dobry wynik.

Włókniarze czują respekt przed najbliższym rywalem, ale z całą pewnością czują się faworytem. Biało-zieloni w swoich szeregach posiadają aż trzech stałych uczestników cyklu Grand Prix, spośród których dwójka znajduje się w wyśmienitej formie. Mowa oczywiście o Fredriku Lindgrenie i Leonie Madsenie. Kim byłby Włókniarz bez wspomnianej dwójki, pokazał dobitnie przegrany mecz w Grudziądzu. Kibice “Lwów” liczą, że w starciu z Speed Car Motorem obaj “zakręcą” się blisko kompletu punktów. Tym trzecim, który dotrzyma im kroku ma być Matej Zagar. Słoweniec wprawdzie walczy, ale mimo wszystko nie do końca spełnia pokładane w nim nadzieje. Czy w piątek będzie przełom w jego wykonaniu? Sporo w tej kwestii zależy Marka Cieślaka, a dokładniej od przygotowanego przez niego toru. Wielką niewidomą pozostaje również “toruński zaciąg” w postaci Adriana Miedzińskiego i Pawła Przedpełskiego. Sinusoidalna forma krajowych seniorów forBET Włókniarza, to ich największy problem, który stopniowo ma być eliminowany w kolejnych meczach PGE Ekstraligi, przynajmniej tak twierdzi doskonale znający możliwości swoich zawodników, trener Cieślak. Skład gospodarzy uzupełnią juniorzy – Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak, których czeka ciężka przeprawa w starciu z lubelskimi juniorami.

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin
1. Mikkel Michelsen
2. Paweł Miesiąc
3. Dawid Lampart
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Viktor Trofimov
7. Wiktor Lampart

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Fredrik Lindgren
12. Adrian Miedziński
13. Matej Zagar
14. Jakub Miśkowiak
15. Michał Gruchalski