CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Wbrew pozorom łatwo nie będzie – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz

PGEE: Wbrew pozorom łatwo nie będzie – zapowiedź meczu forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz

Jacek Winiarski

W najbliższą niedzielę (26 sierpnia) rozegrane zostaną ostatnie mecze rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. W Częstochowie forBET Włókniarz zmierzy się z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Początek spotkania na torze przy ul. Olsztyńskiej punktualnie o godzinie 17.00.

Dla jednych i drugich będzie to arcyważne spotkanie. Na dwa dni przed meczem wiemy, że częstochowianie wciąż nie mogą być pewni udziału w fazie play-off. Brzmi to dość nieprawdopodobnie, ale takie są fakty. Czarny scenariusz w przypadku Lwów to porażka z Grudziądzem i wygrana Torunia za trzy punkty z Gorzowem. Tylko taki przebieg zdarzeń mógłby “wyrzucić” podopiecznych Marka Cieślaka z walki o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to oczywiście scenariusz czysto teoretyczny, bo w praktyce Włókniarze nie zwykli przegrywać na swoim torze. Prawdę mówiąc, nikt nie dopuszcza myśli, że Biało-zielonych mogłoby zabraknąć w najlepszej czwórce.

Nie jest przesadnym stwierdzenie, że to właśnie forBET Włókniarz jest zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu. Z hurraoptymizmem też jednak nie należy przesadzać. W Częstochowie wciąż pamiętają bowiem o ubiegłorocznym remisie, który uznano za sporą niespodziankę. Przypomnijmy, iż w tegorocznym sezonie, zespoły z Częstochowy i Grudziądza również podzieliły się punktami. Na torze przy Hallera remis dla Włókniarza uratował duet LindgrenMadsen.

Częstochowianie przystąpią do meczu w optymalnym zestawieniu. Nie ma zagrożenia, że przeciwko podopiecznym Roberta Kempińskiego nie pojedzie poobijany w Tarnowie, Fredrik Lindgren. Popularny “Fredka” w sobotę weźmie udział w Grand Prix Polski, a w niedzielę powalczy o punkty dla Włókniarza. Partnerem Szweda w meczu z GKM-em będzie Adrian Miedziński. Trener Cieślak postanowił, że w duecie z juniorem pojedzie tym razem Matej Zagar.

Ambitny zespół z Grudziądza chce zagrać Włókniarzowi na nosie. Przyjezdni podbudowani arcyważną wygraną z Falubazem chcą iść za przysłowiowym ciosem. Ewentualna wygrana w Częstochowie spowoduje, że przyjezdni unikną barażów o PGE Ekstraligę 2019. Stać ich na zwycięstwo w jaskini lwa? Przy odrobinie szczęścia jak najbardziej. Trener Kempiński posiada w swoich szeregach kilka “armat”, które bardzo dobrze czują się na częstochowskim owalu. Na pierwszy plan wysuwa się nazwisko piekielnie szybkiego Artioma Łaguty. Rosjanin przed tygodniem uratował GKM przed bezpośrednim spadkiem z ligi, a teraz ma ochotę uchronić swój zespół przed barażami. Przy Olsztyńskiej stać go zapewne na wielkie rzeczy. Bardzo groźni będą ponadto Antonio Lindbaeck i Przemysław Pawlicki. Szwed lubi tory do walki, a ten w Częstochowie jest w tej kwestii jednym z najlepszych na świecie. Swoje punkty będzie chciał również dorzucić nieobliczalny Krzysztof Buczkowski, który w przeszłości był przymierzany do składu Lwów.

Awizowane składy:
MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Kai Huckenbeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Kamil Wieczorek
7. Dawid Warzyniak

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Tobiasz Musielak
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lidngren
13. Matej Zagar
14. Bartosz Świącik
15. Michał Gruchalski