CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz jedzie do Leszna

PGEE: Włókniarz jedzie do Leszna

wlokniarz.com

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia runda fazy zasadniczej PGE Ekstraligi. Kibiców w Częstochowie najbardziej interesuje mecz w Lesznie, gdzie miejscowa Fogo Unia zmierzy się z zielona-energia.com Włókniarzem. Początek spotkania w piątek (5 sierpnia) o godzinie 18:00.

Czy Lwy pożrą Byki? Wielu kibiców ostrzy sobie zęby na to spotkanie, aczkolwiek rywalizacja na “Smoku” ma jedynie zadecydować o zestawieniu par w fazie play-off. Częstochowa prawdopodobnie utrzyma drugą lokatę w tabeli, a Leszno wciąż walczy o uniknięcie 6. pozycji. Wygrana gospodarzy spowoduje, że za niespełna dwa tygodnie obie ekipy mogą się ze sobą spotkać w ćwierćfinale. Co na to wszystko podopieczni Lecha Kędziory?

Częstochowianie są w przysłowiowym gazie, ale historia ostatnich potyczek z leszczyńskimi Bykami nie napawa optymizmem. Włókniarz musiał uznać wyższość Leszna w dziewięciu ostatnich spotkaniach. W ostatnim meczu w Częstochowie padł wynik 44:46. Warto podkreślić, że ekipa dowodzona przez Piotra Barona, była jedyną, która w trwającym sezonie wywiozła punkty spod Jasnej Góry.

Leszno regularnie wygrywa z Włókniarzem, ale każda seria kiedyś się kończy. Biało-zieloni mają w swoich rękach wiele argumentów, żeby odczarować niechlubną statystykę. W znakomitej formie znajduje się cała drużyna, z Leonem Madsenem, Kacprem Woryną i Jakubem Miśkowiakiem na czele. W szeregach gospodarzy nie wygląda to już tak kolorowo. Dobra dyspozycja Janusza Kołodzieja czy Jasona Doyle’a może okazać się niewystarczająca w starciu z wyrównanym kadrowo Włókniarzem. Zawodzi przede wszystkim Piotr Pawlicki, który po zakończeniu sezonu ma przenieść się do wrocławskiej Sparty. Tego typu dywagacje nie służą zapewne budowaniu dobrej energii w drużynie z Leszna.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno
9. Jason Doyle
10. Janusz Kołodziej
11. David Bellego
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak.