CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz podtrzyma zwycięską passę? W piątek mecz w Lesznie

PGEE: Włókniarz podtrzyma zwycięską passę? W piątek mecz w Lesznie

Eltrox Włókniarz Częstochowa wybiera się w najbliższy piątek (11 czerwca) do Leszna na mecz z aktualnym mistrzem Polski Fogo Unią. Częstochowianie znajdują się w bardzo dobrej formie i na “Smoku” chcą powalczyć o całą pulę. Początek meczu o godzinie 20:30.

Starcie “Byków” z “Lwami” zapowiada się wręcz pasjonująco. Gospodarze po trzech wyjazdowych porażkach, nie mogą  już sobie pozwolić na kolejną wpadkę. Przegrana z Włókniarzem mogłaby bowiem wyeliminować mistrzów Polski z walki o obronę tytułu. W Lesznie mają swoje problemy, ale w starciu z Eltrox Włókniarzem, Fogo Unia chce wrócić na zwycięską ścieżkę.

Motorami napędowymi w piątkowym meczu ma być trójka liderów w postaci Janusza Kołodzieja, Emila Sajfutdinowa i coraz lepiej spisującego się Jasona Doyle’a. Z formą pozostałych żużlowców Unii jest różnie. Piotr Pawlicki, to jeden z tych zawodników, który spędza sen z powiek trenerowi Piotrowi Baronowi. Młodszy z braci Pawlickich podkreśla na każdym kroku, że praktycznie od początku sezonu boryka się z ogromnymi problemami sprzętowymi. Bez jego punktów o zwycięstwo z Włókniarzem będzie bardzo trudno.

Biało-zieloni z kolei do Leszna wybierają się w znakomitych nastrojach. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo z Motorem Lublin zbudowało w zespole znakomitą atmosferę, a że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to kto wie? Włókniarz ma argumenty, żeby sprawić psikusa mistrzom Polski. Atutem Eltrox Włókniarza, jest mówiąc krótko zespół, który znakomicie się uzupełnia. W przypadku słabszej formy jednego zawodnika zastępuje go drugi, który w meczu okazuje się bardzo skuteczny. Siłą “Lwów” są ponadto juniorzy, którzy na tle najbliższego rywala prezentują się o niebo lepiej. W obozie leszczyńskim obawiają się przede wszystkim Jakuba Miśkowiaka, który robi furorę w ostatnich tygodniach.

Awizowane składy:

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. Bartosz Smektała
4. Kacper Woryna
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sajfutdinow
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Jason Doyle
13. Piotr Pawlicki
14. Kacper Pludra
15. Damian Ratajczak.