CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz pójdzie za ciosem? W piątek mecz z Grudziądzem

PGEE: Włókniarz pójdzie za ciosem? W piątek mecz z Grudziądzem

Eltrox Włókniarz Częstochowa

W najbliższy piątek (28 marca) Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się u siebie ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz. Zdecydowanym faworytem tego meczu są podopieczni Piotra Świderskiego.

Wrócili z dalekiej podróży. Tak w telegraficznym skrócie można skomentować ostatnie występy zespołu Eltrox Włókniarza Częstochowa. Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach w Toruniu i Gorzowie odżyła nadzieja na walkę o pierwszą czwórkę PGE Ekstraligi. Szerokim echem w środowisku żużlowym odbił się przede wszystkim wygrany mecz ze Stalą, który co tu dużo mówić, musi pozytywnie wpłynąć na występy “Lwów” w kolejnych spotkaniach. Biało-zieloni u siebie prezentują się wprawdzie gorzej, ale nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że niżej notowany GKM wygra pod Jasną Górą.

Atutem Włókniarza w starciu z ekipą Janusza Ślączki ma być tor i bardzo wyrównany skład. Siłą częstochowskiego zespołu są przede wszystkim juniorzy, którzy udowadniają, że należą do najlepszych w lidze. Mecz w Gorzowie był tego idealnym przykładem. Kluczem do zwycięstwa była postawa Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego, którzy w trudnych momentach, potrafili wziąć na siebie ciężar walki. Na “Jancarzu” przebudził się również Kacper Woryna, który obok Miśkowiaka, był jednym z bohaterów zwycięskiego meczu. Swoje problemy w starciu z Gorzowem mieli wprawdzie Leon  Madsen i Jonas Jeppesen, ale wydaje się, że na domowym torze szybko wyciągną należyte wnioski.

O ile w Częstochowie zapanowała radość i zadowolenie, to w Grudziądzu już tak wesoło nie jest. GKM ma na swoim koncie zaledwie trzy punkty i szereg problemów, które nie ułatwiają walki o utrzymanie statusu ekstraligowca. W ostatnich dniach jak grom z jasnego nieba spadła bowiem informacja, że umowę z klubem zrywa jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tuner świata Ryszard Kowalski. Ten fakt może dość mocno rzutować na dyspozycję żużlowców piątkowym meczu.

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo, ale w żaden sposób nie można tej ekipy lekceważyć. Goście w swoich szeregach mają bowiem kilku klasowych zawodników. Motorem napędowym GKM-u jest oczywiście niezniszczalny Nicki Pedersen, który od początku sezonu skutecznie punktuje. Do wysokiej formy sportowej wrócił ponadto Kenneth Bjerre, który uporał się z ogromnymi problemami sprzętowymi. Nie można również zapominać o Przemysławie Pawlickim. Wychowanek leszczyńskiej Unii wszedł w sezon naprawdę dobrze. Kluczem do ewentualnego sukcesu przyjezdnych ma być postawa Krzysztofa Kasprzaka, który po krótkiej przerwie wraca do składu Grudziądza. Popularny “KK” cały czas szuka formy sprzed lat. Czy znajdzie ją przy ul. Olsztyńskiej? Odpowiedź w piątek o godzinie 18:00.

Awizowane składy:
ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Roman Lachbaum
3. Krzysztof Kasprzak
4. Kenneth Bjerre
5. Nicki Pedersen
6. Denis Zieliński
7. Mateusz Bartkowiak

Eltrox Włókniarz Częstochowa
9. Fredrik Lindgren
10. Jonas Jeppesen
11. Bartosz Smektała
12. Kacper Woryna
13. Leon Madsen
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki.