CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz powalczy we Wrocławiu. Bonus planem minimum

PGEE: Włókniarz powalczy we Wrocławiu. Bonus planem minimum

wlokniarz.com

W piątkowy wieczór (1 lipca) zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa wyjeżdża do Wrocławia na mecz z miejscową Betard Spartą. W szeregach gości zabraknie ponownie Fredrika Lindgrena.

Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu obu drużyn padł wynik 52:38 dla Włókniarza. Zaliczka dość spora, dlatego planem minimum na piątkowe starcie jest wywalczenie punktu bonusowego. Czy podopiecznych Lecha Kędziory stać na zgarnięcie całej puli? Jak najbardziej. Częstochowianie w ostatnich sezonach dość mocno stawiali się na torze Stadionu Olimpijskiego, co napawa optymizmem. Szans na zwycięstwo nie przekreśla nawet absencja Fredrika Lindgrena. Włókniarze w minioną niedzielę udowodnili bowiem, że dość skutecznie wykorzystują przepis o zastępstwie zawodnika. Dodatkowe biegi dla Leona Madsena, Kacpra Woryny czy Jakuba Miśkowiaka to wartość dodana.

zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa jedzie do stolicy Dolnego Śląska z wiarą w zwycięstwo, ale mimo wszystko lekkim faworytem tego meczu będzie Betard Sparta Wrocław. Podopieczni Dariusza Śledzia w ligowej tabeli plasują się dopiero na szóstym miejscu i w kontekście awansu do fazy play-off, nie mogą sobie pozwolić na domową porażkę. Sparta podobnie, jak Włókniarz zastosuje przepis o zastępstwie zawodnika. O ile absencja Artioma Łaguty jest odczuwalna na wyjazdach, o tyle w meczach u siebie, nie powoduje ona wielkiego spustoszenia. Młodszego z braci Łagutów skutecznie zastępują Maciej Janowski, Gleb Czugunow czy Daniel Bewley. Poniżej oczekiwań prezentuje się z kolei Tai Woffinden, ale tak klasowy zawodnik może odpalić w każdym momencie. Miejmy nadzieję, że nie w meczu z Włókniarzem.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:
9. Gleb Czugunow
10. Mateusz Panicz
11. Tai Woffinden
12. zastępstwo zawodnika
13. Maciej Janowski
14. Michał Curzytek
15. Bartłomiej Kowalski

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Jonas Jeppesen
3. zastępstwo zawodnika
4. Bartosz Smektała
5. Kacper Woryna
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki.