CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz przedstawił sponsorów na sezon 2019

PGEE: Włókniarz przedstawił sponsorów na sezon 2019

Jacek Winiarski

W środę (12 grudnia) w siedzibie firmy SGP- Sorting Group Poland Sp. z o.o. odbyła się konferencja prasowa Włókniarza Częstochowa. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono sponsorów, którzy będą wspierać częstochowski żużel w kolejnym sezonie.

 – Dla nas bardzo ważna jest wiarygodność, nie tylko ta sportowa, ale i biznesowa. Chciałem się tutaj pochwalić, że udało nam się dobić targu, podać sobie rękę ze sponsorem tytularnym na sezon 2019. Będzie nim ponownie firma forBET. W świadku sportu, pozostanie przez lata przy tym samym sponsorze, świadczy o stabilności zarówno klubu, jak i zaufaniu tej firmy do klubu. To jest bardzo istotne. Również chciałem Państwa poinformować o wspaniałej decyzji firmy SGP, która postanowiła przedłużyć umowę na nazwę stadionu. Umowa została przedłużona na kolejne trzy lata. Jest z nami również sponsor strategiczny – firma zielona-energia.com reprezentowana przez pana Michała Klimczyka i pana Łukasza Fonfarę. Firma zajmuje się ogólnie pojętą zdrową energią, czymś co dziś jest bardzo istotne w naszym kraju. Nasz nowy sponsor strategiczny zainwestuje w nasz obiekt, tworząc instalację fotowoltaiczną, która będzie zapewniać darmową i czystą energię. Mogę również zapewnić, że z panami trwają ponadto rozmowy w kwestii wsparcia rozwoju naszych miniżużlowców – poinformował prezes forBET Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik.

 – W przyszłym roku oprócz tego, że podpisaliśmy umowę na trzy lata, obiecaliśmy kibicom, że po drugiej stronie korony stadionu stanie ufundowany przez nas telebim – dodał prezes SGP Group, Mariusz Puto.

Głos w sprawie montażu instalacji fotowoltaicznej zabrał przedstawiciel firmy zielona-energia.com, Michał Klimczyk. – Cały proces nastąpi jeszcze przed początkiem sezonu. Zmodernizujemy ponadto kompleks szatniowy dla zawodników, gdzie będziemy wykorzystywać ogrzewanie ciepłej wody za pomocą fotowoltaiki.

Zadowolenia z dalszej współpracy z Włókniarzem nie ukrywał dyrektor ds. marketingu firmy forBET, Paweł Majewski. – Od początku naszej działalności dość mocno angażujemy się w sport. Teraz przyjęliśmy strategię, że chcemy skupić się na jednym klubie. Wybór padł na Włókniarza, z którym współpracuje nam się najlepiej.