CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz rozpoczyna walkę o finał

PGEE: Włókniarz rozpoczyna walkę o finał

wlokniarz.com

W najbliższy piątek (2 września) rozegrane zostaną pierwsze półfinałowe mecze fazy play-off PGE Ekstraligi. Rywalem zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa będzie Moje Bermudy Stal Gorzów. Początek meczu na torze Stadionu im. Edwarda Jancarza o godzinie 18.00. Rewanż w niedzielny wieczór w Częstochowie o godzinie 19:30.

Obecny sezon najlepszej ligi świata układa się po myśli częstochowskiego zespołu. Włókniarz zarówno w fazie zasadniczej, jak i w pierwszej rundzie play-off, udowodnił, że stać go na walkę o najwyższe cele. Przypomnijmy, iż w ćwierćfinale “Lwy” odprawiły z kwitkiem urzędującego mistrza Polski z Wrocławia. Teraz częstochowian czeka półfinałowa rywalizacja z mocną, aczkolwiek osłabioną kadrowo Stalą Gorzów.

Kto jest faworytem zbliżającego się dwumeczu? W opinii ekspertów jest nim zespół spod Jasnej Góry, który w nie zaznał porażki od dłuższego czasu. Podopieczni Lecha Kędziory tworzą monolit z  piekielnie mocnym Leonem Madsenem i Kacprem Woryną na czele. Imponuje przede wszystkim Woryna, który na dzień dzisiejszy jest jednym z najlepszych zawodników PGE Ekstraligi. Atutem Biało-zielonych są ponadto młodzieżowcy, którzy skutecznie potrafią zastąpić bezbarwnego Jonasa Jeppesena. Nie można ponadto zapominać o Fredriku Lindgrenie i Bartoszu Smektale. Na chwilę obecną są to zawodnicy dość nieobliczalni, ale obu stać na bardzo pokaźną zdobycz punktową.

Swoje mistrzowskie aspiracje zgłasza również Moje Bermudy Stal Gorzów, która w półfinałowej batalii z Apatorem, pokazała wielki charakter i wolę walki. Gorzowianie zaimponowali przede wszystkim podczas meczu w Toruniu, gdzie bez dwóch kluczowych żużlowców, wywalczyli aż 44 punkty. Na mecz rewanżowy wrócił już Martin Vaculik, a Stal nie pozostawiła “Aniołom” złudzeń, kto jest lepszy.

Czy gorzowianie równie mocno postawią się zielona-energia.com Włókniarzowi Częstochowa? Jeżeli ma się w swoich szeregach takich rajderów, jak Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik to tak. Do tej dwójki spróbuje dołączyć również zawsze groźny Szymon Woźniak i utalentowany młokos w postaci Oskara Palucha. Nad całością będzie czuwał wybitny strateg w postaci Stanisława Chomskiego, który nie raz, ani nie dwa udowodnił, że potrafi wycisnąć z tego zespołu wszystko, co najlepsze.

Awizowane składy na mecz w Gorzowie Wielkopolskim:

Moje Bermudy Stal Gorzów
9. Szymon Woźniak
10. Patrick Hansen
11. Martin Vaculik
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Bartosz Smektała
3. Kacper Woryna
4. Jonas Jeppesen
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Awizowane składy na mecz w Częstochowie:

Moje Bermudy Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Patrick Hansen
3. Bartosz Zmarzlik
4. Anders Thomsen
5. Martin Vaculik
6. Oskar Paluch
7. Mateusz Bartkowiak
8.

zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowskiak
16.