CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz zdecydowanym faworytem w meczu z Grudziądzem

PGEE: Włókniarz zdecydowanym faworytem w meczu z Grudziądzem

wlokniarz.com

Po dwutygodniowej przerwie wracają rozgrywki żużlowej PGE Ekstraligi. W piątek (20 maja) zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa na swoim torze rywalizować będzie z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Start do 1. biegu o godzinie 20:30.

Wszystko wskazuje na to, że piątkowe starcie Włókniarza z GKM-em będzie miało jednostronny przebieg. Każde inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo gospodarzy będzie sporą niespodzianką. Wszystko za sprawą ogromnych kłopotów kadrowych ekipy z Grudziądza. W zespole dowodzonym przez Janusza Ślączkę zabraknie bowiem Nickiego Pedersena, który w środowy wieczór nabawił się poważnej kontuzji w meczu ligi duńskiej. Charyzmatyczny Duńczyk ma złamane żebra i przebite płuco.

Absencja Pedersena stawia przyjezdnych na straconej pozycji. Wprawdzie sport widział już wiele nieprzewidzianych rozstrzygnięć, ale w tym przypadku goście muszą liczyć wyłącznie na sportowy cud. Pod nieobecność byłego mistrza świata, ciężar walki spadnie na czterech zawodników, a mianowicie Przemysława Pawlickiego, Krzysztofa Kasprzaka i Frederika Jakobsena i Norberta Krakowiaka. By myśleć o wygranej w Częstochowie, każdy z wyżej wymienionych musi pojechać wręcz perfekcyjnie.

Częstochowianie z kolei do starcia z GKM-em przystąpią w najmocniejszym zestawieniu. Liderami w talii Lecha Kędziory mają być oczywiście stali uczestnicy cyklu Grand Prix, czyli Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Ze swojej roli powinni się również wywiązać nieobliczalni Bartosz Smektała i Kacper Woryna. Kibice Lwów liczą, że w spotkaniu ZOOleszcz GKM-em przełamie się w końcu Jonas Jeppesen, który tegorocznego sezonu nie póki co zaliczyć do udanych. Wydaje się, że spokojni możemy być ponadto o formę młodzieżowców Włókniarza, którzy są zdecydowanymi faworytami w rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z Grudziądza.

Awizowane składy:

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Kasprzak
3. Frederik Jakobsen
4. Przemysław Pawlicki
5. Z/Z
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński.