PGEE: Włókniarz zmierzy się Arged Malesą Ostrów i jest zdecydowanym faworytem

wlokniarz.com

W piątkowe późne popołudnie (15 lipca) zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa rywalizować będzie na własnym torze z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski. Początek meczu o godzinie 18:00.

Każde inne rozstrzygnięcie niż wysokie zwycięstwo gospodarzy będzie uznane za sporą niespodziankę. Do Częstochowy przyjeżdża bowiem zespół, który w tegorocznych rozgrywkach nie zasmakował jeszcze zwycięstwa w najlepszej lidze świata. Nic nie wskazuje na to, żeby coś w tej kwestii miało się zmienić.

W pierwszym meczu w Ostrowie padł wynik 30:24 da Włókniarza (mecz przerwany po 9. biegu – przyp. red). Wynik sugeruje, że spotkanie było dość wyrównane, ale należy podkreślić, że podopieczni Lecha Kędziory nie byli wówczas w najlepszej formie. Dziś sytuacja wygląda inaczej. Częstochowianie wskoczyli na wyższy poziom, który zwiastuje walkę o jeden z medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W Ostrowie z kolei bez zmian, czyli słabość sportowa i pech, który nie opuszcza ekipy dowodzonej przez Mariusza Staszewskiego.

Czy w Częstochowie los okaże się łaskawszy dla zespołu z Ostrowa? Przyzwoity wynik naszych gości, leży w rękach Chrisa Holdera, Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego. Dwaj ostatni będą zapewne chcieli wykorzystać znajomość częstochowskiego toru, ale wydaje się, że może to nie wystarczyć na zbilansowany zespół Włókniarza.

Częstochowianie do piątkowego meczu przystąpią w swoim najmocniejszym zestawieniu. Do piekielnie szybkich Leona Madsena, Kacpra Woryny czy Jakuba Miśkowiaka dołączy Fredrik Lindgren. Przypomnijmy, iż Szwed wraca do ścigania po przerwie spowodowanej kłopotami zdrowotnymi.