CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Włókniarz zrewanżuje się Apatorowi?

PGEE: Włókniarz zrewanżuje się Apatorowi?

wlokniarz.com

W niedzielę (12 czerwca) w ramach 8. rundy żużlowej PGE Ekstraligi zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa zmierzy się na swoim torze z For Nature Solutions Apatore Toruń. Początek meczu o godzinie 16:30.

Fanów Włókniarza nie trzeba zbytnio mobilizować do przyjścia na stadion przy ul. Olsztyńskiej. Starcia “Lwów” z “Aniołami” od  wielu lat określane są mianem żużlowych klasyków, które wywołują wiele emocji. Nie inaczej będzie i tym razem.

W miniony piątek (3 czerwca) Apator pokonał Włókniarza 48:42 i do Częstochowy przyjedzie bronić sześciopunktowej zaliczki. Zgoła odmienne cele mają podopieczni Lecha Kędziory, którzy chcą zainkasować komplet trzech punktów i ze spokojem przystąpić do kolejnych spotkań. Przegrany tego meczu nie będzie mógł spać spokojnie, a wszystko za sprawą piątkowego występu GKM-u Grudziądz w Lesznie, gdzie skazywani na pożarcie zawodnicy Janusza Ślączki wyszarpali punkt bonusowy, który dał im nadzieję, na awans do fazy play-off.

Presja przed meczem w Częstochowie jest zatem ogromna. Jedni i drudzy wierzą jednak w sukces. W składach obu zespołów nie ma niespodzianek. Jedyna kosmetyczna zmiana w szeregach Apatora, to zamiana numerów startowych, a mianowicie z numerem.2 pojedzie Patryk Dudek, a pod numerem.3 desygnowany został Jack Holder. Goście rzecz jasna, będą również stosować przepis o zastępstwie zawodnika za Emila Sajtfudinowa.

W składzie zielona-energia.com Włókniarza bez zmian. Gospodarze postawili na zestawienie, które dało zdecydowane zwycięstwo w domowym meczu z Grudziądzem. Mecz otworzy duet Leon Madsen i Kacper Woryna. Skład uzupełnią Fredrik Lindgren, Bartosz Smektała, Jonas Jeppesen i juniorzy w postaci Mateusza Świdnickiego i Jakuba Miśkowiaka.

Awizowane składy:

For Nature Solutions Apator Toruń
1. Paweł Przedpełski
2. Patryk Dudek
3. Jack Holder
4. Zastępstwo zawodnika
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Denis Zieliński
8.

zielona-energia.com WŁÓKNIARZ Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowskiak
16.