CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
PGEE: Wysyp kontraktów we Włókniarzu. Jakub Miśkowiak i Damian Dróżdż złożyli podpisy

PGEE: Wysyp kontraktów we Włókniarzu. Jakub Miśkowiak i Damian Dróżdż złożyli podpisy

Jacek Winiarski

Potwierdziły się informacje, że Jakub Miśkowiak w sezonie 2019 wzmocni formację juniorską częstochowskiego forBET Włókniarza Częstochowa.  Do oficjalnego podpisania kontaktu z utalentowanym 17-latkiem doszło we wtorek (13 listopada).

Przypomnijmy, iż wujkiem Jakuba Miśkowiaka jest były Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, Robert Miśkowiak. Czy w jego ślady pójdzie nowy nabytet częstochowskich działaczy? Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne w niedalekiej przyszłości. Na dzień dzisiejszy wiemy jedynie, że Jakub to zawodnik o sporym potencjale. Przypomnijmy, iż w tegorocznym sezonie reprezentował on barwy pierwszoligowego Orła Łódź, gdzie uzyskał średnią biegową równą 1,427.

W kadrze forBET Włókniarza znalazł się również Damian Dróżdż, który ma pełnić rolę rezerwowego. Przypomnijmy, iż Damian pierwsze żużlowe kroki stawiał w Częstochowie, ale licencję zdał w barwach opolskiego Kolejarza, gdzie startował w latach 2013-2014. Następnym przystankiem w karierze Dróżdża była ekstraligowa Betard Sparta Wrocław. Startował również jako gość w zespole z Gniezna (2015) i Częstochowy (2016). Sezonu 2018 nie może zaliczyć do udanych. W ekipie ze stolicy Dolnego Śląska pełnił rolę rezerwowego, a w rozgrywkach Premiership krótko cieszył się jazdą  w zespole Belle Vue Aces.

źródło: wlokniarz.com