CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Piotr Łuka nowym trenerem Akademików

Piotr Łuka nowym trenerem Akademików

Kamil Woldański

Nieco ponad 24 godziny trwał wakat na stanowisku szkoleniowca Tauron AZS Częstochowa. Zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami w poniedziałek wieczorem nowym trenerem Akademików został Piotr Łuka. 38-latek w Częstochowie zastąpi Turka Sinana Tanika, który w obliczu słabej postawy zespołu w trwającym sezonie wczoraj pożegnał się z posadą.

Piotr Łuka nie jest anonimową postacią dla częstochowskich kibiców. Przez wiele lat z powodzeniem rywalizował na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej a w sezonie 2009/2010 był siatkarzem AZS-u Częstochowa. Jako zawodnik na parkiecie występował na pozycji przyjmującego. Karierę zawodniczą zakończył w Stali Nysa po sezonie 2016/2017. W kolejnych rozgrywkach poprowadził zespół Stali w rozgrywkach I ligi już jako pierwszy szkoleniowiec. Łuka w trenerskim debiucie zajął 5. miejsce, co jednak w Nysie było odebrane jako porażka i po sezonie pożegnał się ze stanowiskiem.

Po kilkumiesięcznej przerwie Piotr Łuka powraca na ławkę trenerską. Już od wtorku poprowadzi pierwsze zajęcia treningowe Akademików, a w roli szkoleniowca Tauron AZS zadebiutuje w najbliższy piątek, kiedy to częstochowianie zagrają na wyjeździe z KPS Siedlce.