CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Piotr Macheta i Chono Penchev oficjalnie w AZS-ie

Piotr Macheta i Chono Penchev oficjalnie w AZS-ie

Justyna Jaworska

Pod koniec minionego tygodnia władze AZS-u Częstochowa poinformowały, że klub otrzymał licencję na grę w nadchodzącym sezonie rozgrywek I ligi. To oczywiście świetna wiadomość dla wszystkich sympatyków Akademików, oznacza jednak również, że przed działaczami sporo pracy. Liga startuje już pod koniec września, a tymczasem skład AZS-u nadal jest bardzo dziurawy. Włodarze zaczęli więc kontynuować proces budowania drużyny. Dzisiaj za pośrednictwem strony internetowej klubu ogłoszono, że do zespołu oficjalnie dołączyli libero Piotr Macheta i rozgrywający Chono Penchev. Obaj już od jakiegoś czasu przygotowują się z pozostałymi graczami AZS-u pod okien trenera Sinana Tanika. Formalności dopełniono jednak dopiero dzisiaj i obaj siatkarze parafowali kontrakty.

Dla 20-letniego Piotra Machety będzie to drugi sezon spędzony w biało-zielonych barwach. W ubiegłym występował na boisku naprzemiennie z Łukaszem Koziurą i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Trener Stelmach młodego siatkarza desygnował głównie do gry w defensywie. W nowym sezonie Macheta będzie występował na pozycji libero wraz z legendą klubu Dawidem Murkiem. Chono Penchev ma 24 lata i występuje na pozycji rozgrywającego. Ostatni sezon spędził we włoskim Azimut Modena. Warto dodać, że w PlusLidze w barwach drużyny ze Szczecina zagra starszy brat Chono, a więc Nikolay Penchev – znany również z występów w Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skrze Bełchatów.

Wkrótce AZS powinien ogłosić kolejne kontrakty. Nie jest bowiem tajemnicą, że z drużyną przygotowują się również m.in Mateusz Piotrowski, Aleksandar Nedeljković, Rafał Prokopczuk czy Krzysztof Rykała. Ważne umowy z klubem mają Sławomir Stolc, Hubert Mańko i wspomniany wcześniej Dawid Murek.