CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Piotr Świderski nadal trenerem Włókniarza

Piotr Świderski nadal trenerem Włókniarza

Jacek Winiarski

Działacze Eltrox Włókniarza Częstochowa nie tylko budują drużynę na nowy sezon PGE Ekstraligi, ale również kompletują sztab szkoleniowy. Zgodnie z przewidywaniami drużynę Lwów w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych nadal prowadzić będzie Piotr Świderski. O przedłużeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem, klub poinformował w piątek na łamach swojej strony internetowej.

37-letni Piotr Świderski w roli trenera zadebiutował w trakcie minionego sezonu. Po słynnej już aferze z odwołanym meczem ze Stalą Gorzów i dymisją Marka Cieślaka, były zawodnik Sparty Wrocław objął częstochowski zespół w newralgicznym momencie sezonu. Ostatecznie Świderskiemu nie udało się wprowadził drużyny Lwów do fazy play off, ale współpraca szkoleniowca z klubem układała się na tyle dobrze, że obie strony od samego początku wyrażały wolę dalszej wspólnej pracy. Ta finalizację znalazła w piątek, gdy to poinformowano, iż Piotr Świderski w dalszym ciągu będzie trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Współpraca z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zaczęła się bardzo dobrze, a mogło być jeszcze lepiej. O mały włos nie awansowaliśmy przecież do fazy Play-Off. Myślę, że i tak mocno pociągnęliśmy ten sezon i jesteśmy z tego zadowoleni. Na tyle ta współpraca między mną a klubem dobrze się układała, że dziś możemy powiedzieć, że dalej będę trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa

Powiedział na łamach strony internetowej klubu, Piotr Świderski.

Sternicy klubu z Olsztyńskiej w minionym tygodniu odsłonili również niemal wszystkie transferowe karty. Kontrakty z klubem parafowali bowiem Kacper Woryna i Bartosz Smektała. Wcześniej na podobny krok zdecydował się także Jakub Miśkowiak. Ważne kontrakty posiadają z kolei Leon Madsen, Fredrik Lindgren i młodzieżowcy Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski. W Częstochowie oczekuje się już tylko na potwierdzenie transferu Jonasa Jeppesena. Duńczyk w zespole Piotra Świderskiego będzie pełnił rolę zawodnika do lat 24.