CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Piotr Żyto nowym trenerem Włókniarza

Wiadomo już kto będzie szkoleniowcem Włókniarza Częstochowa w sezonie 2014. Po pięciu latach przerwy do Częstochowy wraca Piotr Żyto, który w piątek 17 stycznia ustalił z działaczami Włókniarza szczegóły współpracy.

Przypomnijmy, iż Piotr Żyto trenerem Włókniarza był w latach 2007-2008. W późniejszym okresie pracował również w Rawiczu i Zielonej Górze, która była dla niego miejscem szczególnym. W 2009 roku zdobył z Falubazem złoty medal DMP, a w kolejnym sezonie tytuł wicemistrzowski.

Żyto drużynę Włókniarza będzie prowadził wspólnie z menedżerem Jarosławem Dymkiem. Współpracować z wyżej wymienioną dwójką wzorem minionego sezonu będą również Józef Kafel i Andrzej Puczyński. – Z Jarkiem Dymkiem znamy się już kilka lat i współpracowaliśmy razem. Będziemy wspólnie działać. Każdy ma swój zakres obowiązków. Myślę, że da to dobry wynik. Widziałem już komentarze z obawami o ściganie w Częstochowie. Gwarantuję, że ono będzie. Andrzej ma już spore doświadczenie. Jestem również w dobrym kontakcie z Grzegorzem Dzikowskim i on też mi kilka rzeczy na temat przygotowania tego toru podpowiedział. Myślę, że tu za dużo zmian nie będzie. Z drugiej strony pragnę jednak zaznaczyć, że częstochowski owal ma być naszym atutem. Nie można robić toru przeciwko rywalowi, tylko przez cały sezon tor powinien być taki sam. Skoro to zdawało egzamin, to za dużych zmian nie będziemy robić. Andrzej bardzo dobrze przygotowywał tor, bo oglądałem mecze i były to naprawdę ciekawe widowiska. Niech się kibice nie martwią, że będzie coś nie tak. Chciałbym również podkreślić rolę Józefa Kafla, który pracuje z młodzieżą i nadal będzie to robić. Bardzo doceniam jego pracę i zaangażowanie w nią wkładaną – powiedział nowy trener częstochowskiego Włókniarza.

Oprócz pracy we Włókniarzu, Piotr Żyto w roku 2014 będzie współpracować z Vargarną Norrkoeping, drużyną ze szwedzkiej Elitserien. W zespole tym startować będzie m.in. Peter Kildemand. Żyto zapewnia, że praca w szwedzkim klubie nie będzie w żaden sposób kolidować z obowiązkami, które będzie musiał realizować we Włókniarzu.

źródło: ckmwlokniarzsa.pl