CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Piotr Żyto: Rafał od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze

W sobotę w Opolu rozegrano półfinał krajowych eliminacji IMŚJ. Spośród czwórki reprezentantów Włókniarza awans do finałowej potyczki wywalczyli Rafał Malczewski i Artur Czaja. O ocenę występu młodych Lwów poprosiliśmy trenera Włókniarza, Piotra Żyto.

– Hubert Łęgowik też miał swoją szansę, ale niestety zawalił jeden bieg i zabrakło troszkę tych punktów. Szkoda tego dodatkowego biegu, w którym bardzo dobrze wyszedł ze startu i gdyby nie ten feralny upadek, to pewnie byłby pierwszy. No cóż, taki jest jednak sport, przegrał i musi się pogodzić z rolą rezerwowego – powiedział Piotr Żyto.

Na największe słowa uznania zasługuje Rafał Malczewski, który uplasował się na trzecim stopniu podium. – Rafał jeździł tutaj rok temu i zna ten tor bardzo dobrze. Muszę przyznać, że Rafał od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze. Cieszy również dyspozycja Artura Czai, który po początkowych perturbacjach sprzętowych, w drugiej części zawodów dobrał odpowiednie przełożenie i pewnie awansował. Myślę, że 50% normy zostało wykonane – dodał Żyto.