CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Piotr Żyto: Skład jest bardzo obiecujący

W zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach Enea Ekstraligi drużynę Włókniarza Częstochowa poprowadzi Piotr Żyto. Doświadczony szkoleniowiec do Częstochowy wraca pięciu latach przerwy.

– Ofertę pracy we Włókniarzu otrzymałem w grudniu 2013 roku i praktycznie od razu ją przyjąłem. Miałem wprawdzie propozycje z klubów występujących w niższych ligach, ale ostatecznie zdecydowałem się na ekstraligę – powiedział Piotr Żyto.

Nowy szkoleniowiec Lwów pracę w Częstochowie będzie godził z obowiązkami w rozgrywkach szwedzkiej Elitserien. W sezonie 2014 trener Żyto poprowadzi bowiem drużynę Vargarny Norrkoeping. – Nie będzie to dla mnie żaden problem. We wtorki będę latał do Szwecji, a od czwartku do poniedziałku będę na miejscu w Częstochowie. Wszystko jest dogadane ze sponsorami i prezesami. Najważniejszą kwestią jest tutaj odpowiednie ustawienie sobie tego wszystkiego, czyli samolotów i połączeń – podkreślił Żyto.

Na co będzie stać zespół Włókniarza w sezonie 2014? – Skład jest bardzo obiecujący. Sprowadzenie Walaska i Kildemanda spowodowało, że ten zespół będzie bardzo wyrównany. Najważniejsze żeby omijały nas kontuzje, bo one torpedują wszystkie przedsezonowe plany i nadzieje. Jaki mamy cel? Plan jest taki, aby na początek wejść do czwórki. Jeżeli nam się uda, to w dalszej perspektywie możemy myśleć o wyższych celach – dodał nowy trener Włókniarza.

W zespole Włókniarza próżno szukać stałego uczestnika tegorocznego cyklu Grand Prix. Trener Żyto jest z tego faktu bardzo zadowolony. – Rozmawialiśmy o tym z Jarkiem i muszę przyznać, że jest to wielka sprawa. W sobotę będziemy sobie spokojnie siedzieć przed TV i bez zbędnych nerwów oglądać Grand Prix. Skorzystają też na tym nasi zawodnicy, którzy będą bardziej wypoczęci – podkreślił szkoleniowiec biało-zielonych.

Zbliżające się wielkimi krokami rozgrywki najlepszej ligi świata zapowiadają się niezwykle interesująco. – Liga będzie bardzo wyrównana. Mamy dream team w Toruniu, bardzo mocne będą również drużyny Falubazu, Unii Leszno i Stali Gorzów. Po przyjściu Grega Hancocka dość mocno wygląda również Tarnów. Uważam, że o ewentualnym sukcesie będą decydować niuanse – zakończył Piotr Żyto.