CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

PlusLiga w nowym sezonie bez rundy play off

W nowym sezonie rozgrywek PlusLigi nie będzie fazy play off, taką decyzję podjęła Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. W sezonie 2015/2016 po rundzie zasadniczej sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli drużyny od razu rozpoczną rywalizację o ostateczne rozstrzygnięcia. I tak w finale spotkają się drużyny z miejsc 1-2, o brąz rywalizować będą zespoły sklasyfikowane na miejscach 3-4. Podobnie jak w ostatnich latach w decydujących spotkaniach rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Analogicznie kolejne zespoły będą rywalizować o miejsce 5 i dalsze, jednak w tym przypadku o losach rywalizacja zadecydują dwa spotkania. W sezonie 2015/2016 podobnie jak w minionych rozgrywkach wystąpi 14 zespołów. Nowością będzie możliwość zgłaszania przez trenerów czternastoosobowej kadry meczowej, w które będzie musiało znaleźć się miejsce dla dwóch libero.

Nowinką będzie również tzw. joker medyczny.

Jeśli zawodnik pierwszej szóstki dozna kontuzji, klub będzie mógł podpisać umowę z nowym siatkarzem.

Wyjaśnia na łamach Przeglądu Sportowego,  Jacek Kasprzyk prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Rezygnacja z rundy play off w sezonie 2015/2016 to ukłon w stronę Stephane Antigi  i reprezentacji Polski, która tym samym będzie mogła lepiej przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio.