Pogrom w Częstochowie! Eko-Dir Włókniarz – Polonia Bydgoszcz 66:24

Zgodnie z planem Eko-Dir Włókniarz Częstochowa pokonał w meczu 13. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej ekipę Polonii Bydgoszcz 66:24. Sporą niespodzianką są jednak rozmiary zwycięstwa Lwów nad bydgoszczanami. Częstochowianie, którzy wystartowali w niedzielę w krajowym składzie zdemolowali wręcz gości wygrywając różnicą aż 42 punktów. Komplet punktów wywalczyli w tym meczu Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski. Wśród gości najlepiej punktowali Andriej Kudriaszow i Mikołaj Cuyrło.

Początek zawodów nie zwiastował pogromu. W inauguracyjnym biegu pewnie wygrał Ułamek, ale za jego plecami dojechał duet Polonii KudriaszowKułakow. W biegu młodzieżowym częstochowianom uciekł ze startu Oskar Ajtner-Gollob i dowiózł do mety 3 punkty. Jak się później okazało było to jedyne biegowe zwycięstwo zawodnika gości. I ostatni bieg w którym bydgoszczanie nie przegrali. Począwszy od biegu numer trzy indywidualne i drużynowo wygrali już zawodnicy z Lwem na piersi.

Świetnie dysponowali byli dzisiaj Ułamek i Jeleniewski. Po słabszym pierwszym biegu w kolejnych nieuchwytny dla rywali był także Artur Czaja. Józek jak zwykle świetnie startował, a od drugiego swojego biegu równie skutecznie radził sobie na dystansie. Jedyną wpadkę wychowanek Włókniarza zaliczył w 12. biegu, gdy to zerwał taśmę i został z powtórki wykluczony. Nie odbiło się to jednak na wyniki drużyny, gdyż w niedzielę świetnie radzili sobie również młodzieżowcy Eko-Dir Włókniarza. Zastępujący Czaję Hubert Łęgowik wraz z Oskarem Polisem powetowali sobie niepowodzenia z drugiego biegu i przywieźli dla gospodarzy 5 punktów. Młodzieżowy duet Lwów wspólnie pod taśmą stanął również w ostatnim biegu dnia zastępując najlepszych w drużynie Sebastiana Ułamka i Daniela Jeleniewskiego. Również i tym razem młodzież Włókniarza wywalczyła 5 “oczek”.

W starciu z Polonią nie zawiedli także Mateusz Borowicz i Rafał Trojanowski. Były zawodnik Ostrovii Ostrów po ostatnim miejscu w pierwszym swoim biegu, w kolejnych trzech zdobywał dwa punkty z bonusami. Borowicz zaimponował przede wszystkim w 7. biegu, gdy to odważną szarżą na pierwszym łuku wjechał pomiędzy dwójkę zawodników i w parze z Sebastianem Ułamkiem zdobył dla Włókniarza 5 punktów. Sporą ambicję wykazywał się również Rafał Trojanowski. Kapitan Włókniarza nie imponował startami, ale na dystansie radził sobie bardzo dobrze zdobywając 9 punktów i 2 bonusy. W zespole gości trudno doszukiwać się pozytywów. Na pewna na wyróżnienie zasłużył Oskar Ajtner-Gollob, który jako jedyny żużlowiec Polonii wygrał indywidualnie bieg. Ambitnie na częstochowskim owalu prezentował się Mikołaj Cyruło. Bydgoszczanin jako jedyny zawodnik klubu z Bydgoszczy potrafił walczyć na dystansie. W 3. biegu po walce na trasie odebrał 2 punkty Arturowi Czai, to samo uczynił w 6. gonitwie wyprzedzając Oskara Polisa. Obok Curyły najskuteczniejszym zawodnikiem Polonii był Andriej Kudriaszow. Rosjanin w 12. biegu zanotował jednak groźny upadek i mimo, że wystartował w powtórce to później z powodu nasilającego się bólu wycofał się z zawodów.