CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Połączenie Nice PLŻ oraz PLŻ2 nieuniknione?

W środę Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego oddaliło odwołanie Startu Gniezno od decyzji Zespołu do spraw licencji o odmowie przyznania licencji na sezon 2016. Odwołania w ogóle nie złożyły drużyny z Lublina i Poznania, co oznacza że drużyn z tych ośrodków zabraknie w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych.

W tej sytuacji uprawionych do startu w Nice Polskiej Lidze Żużlowej oraz Polskiej 2. Lidze Żużlowej jest łącznie 11 zespołów, z tym że Stal Rzeszów posiada jedynie licencję nadzorowaną i jej start w sezonie 2016 wciąż nie jest pewny. W związku z tym jest niemal pewne, że rozgrywki Nice PLŻ oraz PLŻ2 zostaną połączone. Nie wiadomo jednak czy drużyny rywalizowałyby w jednej 11-zespołowej lidze, czy rozgrywki na zapleczu PGE Ekstraligi podzielono by na dwie grupy. Decyzję w tej sprawie być może zapadną już w najbliższy wtorek (tj. 29.12) w Poznaniu, gdy to odbędzie się spotkanie prezesów klubów I i II ligi.

Prezes Włókniarza, Michał Świącik od dawna powtarza, że kierowany przez niego klub jest gotowy ścigać się w Nice PLŻ. Włókniarz zbudował bardzo dobry jak na II-ligowe warunki skład, który równie dobrze mógłby rywalizować z klubami I ligi. A przecież do obsadzenia pozostaje jeszcze co najmniej jedno miejsce dla seniora. Z Włókniarzem związali się już Rafał Trojanowski, Mateusz Borowicz, Nicolai Klindt, Jacob Thorssell oraz Andreas Lyager. Do tego ważne umowy posiada liczna grupa młodzieżowców z Oskarem Polisem, Przemysławem Portasem i Michałem Gruchalskim na czele. Jeśli częstochowski klub wystartuje w przyszłym roku na zapleczu rozgrywek PGE Ekstraligi znacznie wzrosną szansę na powrót do drużyny dwóch wychowanków, Artura Czai i Huberta Łęgowika.