CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Postawić kropkę nad “i”. W piątek trzecie spotkanie o utrzymanie

Postawić kropkę nad “i”. W piątek trzecie spotkanie o utrzymanie

Justyna Jaworska

W rywalizacji o utrzymanie w I lidze Tauron AZS Częstochowa prowadzi z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork 2:0 i do zapewnienia sobie ligowego bytu potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa. Okazję do postawienia przysłowiowej kropki nad “i”, podopieczni trenera Piotra Łuki będą mieli w najbliższy piątek (tj. 15.03), kiedy to w hali przy Żużlowej odbędzie się trzecie spotkanie fazy play out. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18.

Wynik dwóch pierwszych spotkań w Kluczborku to małe zaskoczenie. Tauron AZS przez większą część sezonu był czerwoną latarnią ligi, kończąc fazę zasadniczą na ostatniej pozycji. Mickiewicz Kluczbork, pomimo że w rundzie zasadniczej dwukrotnie przegrał z częstochowianami, w tabeli uplasował się trzy pozycję wyżej. Kolejność w ligowej klasyfikacji przed startem fazy play out, faworyta tej pary kazał upatrywać właśnie w drużynie beniaminka. Tymczasem Akademicy w sposób niemal bezdyskusyjny wygrali pierwsze spotkanie, a w drugim mimo, że prowadząc 2:0 pozwolili gospodarzom doprowadzić do tie breaka, ostatecznie przechylili szalę na swoją stronę.

Utrzymanie w gronie pierwszoligowców, choć jeszcze kilka tygodni temu wydawało się bardzo mało prawdopodobne, jest teraz na wyciągnięcie ręki. Zrobienie tego ostatniego, jak że ważnego trzeciego “kroczku” nie będzie jednak łatwe. AZS choć w Kluczborku zagrał naprawdę dwa bardzo dobre spotkania, to wciąż drużyna która z kretesem przegrała rundę zasadniczą. Beniaminek nie będzie miał z kolei nic do stracenia. Jedenaste miejsce po fazie zasadniczej wydawało się dobrą pozycją startową do obrony ligowego bytu. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienia i teraz UKS Mickiewicz musi gonić wynik. Podrażnieni dwiema porażkami przed własną publicznością gracze trenera Mariusza Łysiaka z pewnością zrobią wszystko by przedłużyć rywalizację w tej parze, a następnie przenieść ją ponownie do Kluczborka. Jedno jest pewne. W piątek w hali na Zawodziu sportowych emocji nie powinno zabraknąć.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mikołaj Szewczyk – przyjmujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero

UKS Mickiewicz Kluczbork
1. Jędrzej Brożyniak – rozgrywający
2. Maciej Polański – środkowy
4. Kacper Popik – rozgrywający
6. Dominik Miarka – przyjmujący
7. Maciej Kowalonek – przyjmujący
8. Konrad Mucha – środkowy
9. Adam Parcej – przyjmujący
10. Gracjan Sachnik – libero
11. Piotr Jedliński – środkowy
12. Mateusz Frąc – atakujący
13. Jakub Gontarewicz – rozgrywający
14. Artur Pasiński – przyjmujący
16. Paweł Stysiał – libero
17. Jędrzej Maćkowiak – środkowy
18. Mateusz Szyporta – przyjmujący
19. Patryk Napiórkowski – atakujący