CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Powody absencji Holty i Jensena

W treningach punktowanych Stali Gorzów z Włókniarzem Częstochowa zabraknie Rune Holty i Michaela Jepsena Jensena. O powodach absencji obu zawodników wypowiedział się prezes Włókniarza, Paweł Mizgalski.

– Sytuacja jest dosyć niekomfortowa dla naszego sztabu szkoleniowego. Wytłumaczenie absencji kilku zawodników jest bardzo proste. Zawodnicy po pierwszych treningach na naszym torze, a przypominam, że byli obecni zarówno Michael Jepsen Jensen jak i Rune Holta wysłali silniki do serwisowania. Ich tunerzy otrzymali od nich informacje, co by chcieli poprawić w swoim sprzęcie. Poza tym nowe silniki, z tego co wiem, ani do Rune Holty ani do Michaela Jepsena Jensena jeszcze nie trafiły. Także tak naprawdę Michael na ten weekend byłby w stanie przyjechać z tylko jednym nowym silnikiem. Podobnie Rune Holta. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że niestety na tę chwilę sytuacja sprzętowa zawodników powoduje, że tej dwójki w pierwszych test-meczach nie zobaczymy. Zawodnicy deklarują, że już na następne treningi punktowane powinni być gotowi – poinformował Paweł Mizgalski.

W treningach ze Stalą Gorzów nie wystartuje również Rafał Szombierski. Popularny “Szumina” przebywa na zwolnieniu lekarskim. Debiut przed częstochowską publicznością musi przełożyć także nowy nabytek Włókniarza, Peter Kildemand. 24-letni Duńczyk w najbliższą niedzielę wystartuje w mistrzostwach Elite League w Coventry.