CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Powrót na Żużlową starych znajomych, przed meczem Tauron AZS – Stal Nysa

Powrót na Żużlową starych znajomych, przed meczem Tauron AZS – Stal Nysa

Justyna Jaworska

Już jutro (tj. 27.02) siatkarze Tauron AZS Częstochowa zakończą zmagania w rundzie zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek w sezonie 2018/2019. Niestety od dłuższego czasu wiadomo, że Akademicy po fazie zasadniczej nie wydostaną się ostatniej pozycji i o zachowanie ligowego bytu będą musieli walczyć w play outach. Nie mniej jednak spotkania bez żadnego ciężaru gatunkowego powinny być bardzo dobrym przetarciem przed rywalizacją o utrzymanie, a najbliższy mecz ze Stalą Nysa mimo, że dla gospodarzy o przysłowiową “pietruszkę”, powinien wyzwolić w miejscowych dodatkowe emocje.

Droga pomiędzy Częstochową, a Nysą w przerwie letniej oraz podczas trwania rozgrywek była częstym odcinkiem pokonywanym przez zawodników i szkoleniowców. Po mistrzowskim dla AZS-u sezonie 2017/2018, Częstochowę na Nysę zamieniło aż trzech graczy: Patryk Szczurek, Bartosz Bućko i Moustapha M`Baye. Podobną drogę obrał szkoleniowiec Krzysztof Stelmach i statystyk Michał Róg. W trakcie sezonu kolejnym częstochowianinem, który zdecydował się na przeprowadzkę do Nysy był Sławomir Stolc. Nim to jednak uczynił na ławce trenerskiej AZS-u zasiadł Piotr Łuka, a jego ostatnim pracodawcą była oczywiście Stal Nysa.

Wspomniana czwórka siatkarzy to podstawowi gracze Stali, których celem zapewne jest zdobycie kolejnego mistrzostwa tym razem z zespołem z Nysy. Zadanie nie będzie jednak łatwe bo podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha zaliczyli po drodze kilka potknięć w następstwie których plasują się obecnie na 4. miejscu. Do Częstochowy drużyna Stali przyjedzie jednak w roli zdecydowanego faworyta, a zwycięstwo może dać ekipie trenera Stelmacha awans nawet na drugie miejsce. Nysanie mają więc o co walczyć.

Dla AZS-u będzie to kolejny mecz przed batalią o utrzymanie. Trener Łuka będzie miał kolejną okazję do przetestowania ustawienia z Bruno Romanuttim na przyjęciu i Krzysztofem Rykałą w roli atakującego. Niewiadomą pozostaje występ w środowym meczu kapitana Dawida Murka, który z powodów problemów zdrowotnych nie mógł zagrać w ostatnią sobotę przeciwko STS Olimpii Sulęcin. Doświadczonego przyjmującego na placu gry zastąpił wówczas Mikołaj Szewczyk.

Początek jutrzejszego starcia Tauron AZS ze Stalą Nysa zaplanowano na godzinę 17.

Tauron AZS Częstochowa
1. Aleksander Nedeljković – środkowy
5. Patryk Walczak – przyjmujący
6. Dawid Murek – przyjmujący
8. Krzysztof Bieńkowski – rozgrywający
11. Hubert Mańko – przyjmujący
13. Piotr Macheta – libero
14. Mikołaj Szewczyk – przyjmujący
15. Krzysztof Rykała – atakujący
17. Rafał Prokopczuk – rozgrywający
18. Maciej Borris – środkowy
19. Bruno Romanutti – atakujący
21. Jakub Bik – libero

Stal Nysa
1. Maciej Zajder – środkowy
2. Daniel Ochrymczuk – libero
3. Łukasz Kaczorowski – atakujący
4. Kamil Długosz – przyjmujący
6. Sławomir Stolc – przyjmujący
8. Bartosz Bućko – przyjmujący
9. Jarosław Mucha – środkowy
10. Dawid Bułkowski – przyjmujący
11. Moustapha M’Baye – środkowy
13. Sebastian Matula – rozgrywający
14. Mateusz Nożewski – środkowy
16. Łukasz Owczarz – atakujący
18. Mateusz Czunkiewicz – libero
19. Patryk Szczurek – rozgrywający
20. Michał Makowski – przyjmujący