CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Pożegnanie sezonu w Częstochowie

Czwartkowe (tj. 20.03) spotkanie AZS-u Częstochowa z Transferem Bydgoszcz będzie dla podopiecznych trenera Marka Kardosa, ostatnim meczem w tym sezonie rozegranym w hali na Zawodziu. Rewanż i ewentualnie trzecie spotkanie, rozstrzygające o tym, która z drużyn zajmie na koniec sezonu dziewiąte miejsce w rozgrywkach PlusLigi, odbędzie się już w Bydgoszczy.

Kończący się sezon nie był udany dla AZS-u. Po fatalnym w wykonaniu akademików sezonie 2012/2013, gdzie częstochowianie przysłowiowym rzutem na taśmę wywalczyli dziewiąte miejsce, działacze zdecydowali się wzmocnić drużynę doświadczonymi zawodnikami. Zwłaszcza transfer Michała Bąkiewicza odbił się sporym echem w siatkarskim środowisku. Do drużyny dołączyli również m.in Michał Kamiński, Michał Kozłowski czy Wojciech Kaźmierczak, a więc zawodnicy ze sporym ligowym doświadczeniem. Władze klubu liczyły, że drużyna składająca się z mieszanki rutyny z młodością, wywalczy awans do fazy play off, a w pojedynczych meczach będzie potrafiła pokrzyżować szyki wyżej notowanym rywalom.

Niestety sezon brutalnie zweryfikował przedsezonowe plany. AZS prezentował się na ogół słabo. Do tego doszły liczne kontuzje, które nękały zespół Marka Kardosa. Z powodu problemów zdrowotnych w trakcie sezonu swoją karierę zawiesił ten na którego najbardziej liczono, a więc Michał Bąkiewicz. Kilka tygodni potem klub rozstał się z zawodzącym od początku rozgrywek, Michałem Kamińskim. AZS w 22 spotkaniach fazy zasadniczej zdołał uzbierać zaledwie 16 “oczek”. Uplasowało to zespół z Częstochowy dopiero na jedenastym miejscu.

W meczu o dziewiątą pozycję (w myśl nowego regulaminu grają w nim drużyny z 9. i 11. miejsca) AZS zagra z Transferem Bydgoszcz. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Teoretycznie AZS nie mógł trafić na lepszego dla siebie rywala. Z Bydgoszczanami podopieczni trenera Marka Kardosa w tym sezonie grali już trzy raz. Dwa mecz odbyły się w ramach rozgrywek PlusLigi, jeden w Pucharze Polski. Wszystkie trzy spotkania kończyły się zwycięstwem akademików z Częstochowy.

Początek meczu w czwartek (tj. 20.03) o godzinie 18:30.

AZS Częstochowa
1. Bednorz Bartosz
2. Marcyniak Mariusz
6. Murek Dawid
7. Kaczyński Michał
8. Zygmunt Damian
10. Hebda Miłosz
11. Vesely Jakub
12. Kaźmierczak Wojciech
13. Buczek Konrad
14. Janusz Marcin
15. Kozłowski Michał
16. Piechocki Kacper
17. Bik Jakub

Transfer Bydgoszcz
1. Portuondo Yasser
2. Filipiak Bartosz
3. Wika Marcin
4. Jurkiewicz Wojciech
5. Zniszczoł Miłosz
6. Salas Maikel
7. Waliński Marcin
8. Janeczek Bartosz
9. Wiese Łukasz
10. Woicki Paweł
11. Wieczorek Tomasz
12. Nowakowski Jan
13. Sieńko Piotr
14. Clark Carson
15. Stysiał Paweł
16. Płomiński Błażej
17. Muagututia Garrett
18. Bonisławski Tomasz