CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Prace na stadionie Włókniarza

Po blisko dziesięciu latach przerwy Stowarzyszenie CKM Włókniarz przejęło stadion przy ulicy Olsztyńskiej w Częstochowie. W celu należytego przygotowania obiektu do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu żużlowego, niezbędnym jest przeprowadzenie szeregu prac porządkowych i konserwatorskich.

Pierwszym etapem  zarządzania obiektem przez Stowarzyszenie CKM Włókniarz było przeprowadzenie prac porządkowych w budynkach klubowych. Kolejnym będzie z kolei przeprowadzenie prac związanych z naprawą drewnianej bandy okalającej tor. – Sklejka, z której wykonana jest banda, musi zostać wyczyszczona oraz zaimpregnowana. Znajdują się na niej jeszcze napisy sprzed kilku lat. Prace mieliśmy rozpocząć już w ubiegłym tygodniu, ale nie pozwoliła nam na to pogoda – poinformował prezes Stowarzyszenia CKM Włókniarz, Michał Świącik.

W większości ośrodków żużlowych rozpoczęły się już pierwsze treningi na torze. Wszystko wskazuje na to, że w Częstochowie na pierwsze tegoroczne “kółka” przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Sen z powiek działaczom Włókniarza spędza sprawa dmuchanych band. – Rozmawiamy z miastem o możliwości odkupienia band od spółki, ale musimy wszystko dobrze skalkulować. Dmuchane bandy posiadają homologację na określony okres więc ich cena musi być adekwatna do czasu ewentualnego ich użycia. Rozważymy zatem również opcję zakupu nowych – powiedział Michał Świącik.

 Termin rozwiązania problemu band jest koniecznym warunkiem do odebrania toru przez GKSŻ. Dopiero wówczas zawodnicy będą mogli rozpocząć treningi na częstochowskiej SGP Arenie.

 źródło: czestochowa.sport.pl