CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Pracowity weekend Lwów

Przed żużlowcami Eko-Dir Włókniarza Częstochowa pracowity weekend. Podopieczni trenera Józefa Kafla w przeciągu dwóch dni odjadą dwa ligowe spotkania. Już jutro biało-zieloni w zaległym spotkaniu 15. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej podejmą na własnym torze Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W niedzielę częstochowianie udadzą się do Opola na spotkanie 17. rundy z miejscowym Kolejarzem. Sobotni pojedynek zaplanowano na godzinę 15:30, rywalizacja w niedzielę rozpocznie się o 16.

Eko-Dir Włókniarz po ubiegłotygodniowym blamażu w Łodzi szansę na awans do finałowego dwumeczu ma już tylko iluzoryczne. Spotkania z Wybrzeżem i wyjazdowe z Kolejarzem Opole będą dla częstochowian bardziej walką o honor i zmazanie plamy po klęsce w starciu z Orłem. Głównie dlatego sztab Włókniarza mimo głośnych postulatów kibiców nie postawił na krajowy skład. W obu spotkaniach mają zaprezentować się bowiem Nicolai Klindt i Jacob Thorssell. Ten drugi zastąpi w składzie swojego rodaka Tomasa Jonassona, który w Łodzi po raz kolejny już w tym sezonie zawiódł na całej linii. Do składu Włókniarza wraca też Artur Czaja, który pojawi się w miejsce Rafała Trojanowskiego.

Sobotni pojedynek Lwów z Renault Zdunek Wybrzeże zapowiada się ciekawie. Mimo, że obie drużyny w kończącej się rundzie zasadniczej nie znajdują się w ligowej tabeli tam gdzie oczekiwały. Przed rozpoczęciem ligowego sezonu gdańszczanie i częstochowianie byli wymieniani jako główny pretendenci do wygrania ligi. Tymczasem Włókniarz zajmuje obecnie 5. miejsce, z kolei zespół Grzegorza Dzikowskiego plasuje się dopiero na 7. pozycji. Mimo wszystko obie ekipy zdecydowały się desygnować na sobotni mecz na ten moment najbardziej optymalne składy. W drużynie z Gdańska nie zabraknie szwedzkiego duetu Magnus Zetterstroem Linus Sundstorem czy też krajowego lidera Oskara Fajfera. We Włókniarzu oprócz wspomnianych wcześniej Klindta, Thorssella i Czai pojawią się również m.in. Sebastian Ułamek i Daniel Jeleniewski.

Faworytem sobotniego pojedynku będą częstochowianie. Zawodnikom Józefa Kafla trudno jednak będzie zgarnąć pełną pulę. Nad morzem biało-zieloni przegrali wysoko 36:54 i by myśleć o zdobyciu punkty bonusowego muszą wygrać różnicą co najmniej 19 punktów.

Awizowane składy:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

9. Sebastian Ułamek
10. Artur Czaja
11. Nicolai Klindt
12. Jacob Thorssell
13. Daniel Jeleniewski
14. Oskar Polis

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Oskar Fajfer
2. Kamil Brzozowski
3. Linus Sundstroem
4. Eduard Krcmar
5. Magnus Zetterstroem
6. Dominik Kossakowski

Dzień po spotkaniu z Wybrzeżem Włókniarze udadzą się do Opola na ligowy pojedynek z żużlowcami miejscowego Kolejarza. Eko-Dir Włókniarz będzie zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji. Trener Józef Kafel do stolicy polskiej piosenki desygnował do boju identyczne zestawienie jak w starciu przeciwko Wybrzeżu. Oznacza to, że nad morze ponownie swoją szansę dostaną Jacob Thorssell i Artur Czaja. Opolanie na niedzielny mecz również desygnowali swoje najmocniejsze zestawienie. W składzie Kolejarza zabraknie jedynie kontuzjowanego Adriana Woźniaka. Wychowanek Włókniarza doznał niedawno groźnej kontuzji nogi i dopiero w kończącym się tygodniu opuścił szpital. W drużynie pojawią się na pewno liderzy Paweł Miesiąc i Denis Gizatullin, a także groźny na opolskim owalu Valentin Grobauera. Początek niedzielnej konfrontacji zaplanowano na godzinę 16.

Awizowane składy:
Kolejarz Opole

9. Paweł Miesiąc
10. Tomasz Rempała
11. Valentin Grobauer
12. Michał Łopaczewski
13. Denis Gizatullin
14. Tomasz Gąsior

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
1. Sebastian Ułamek
2. Artur Czaja
3. Jacob Thorssell
4. Nicolai Klindt
5. Daniel Jeleniewski
6. Oskar Polis