CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Przed AZS-em pierwszy mecz z Effectorem

Dwumecz z Effectorem Kielce zadecyduje czy siatkarze AZS-u Częstochowa walczyć będą nawet o 5. miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi czy też pozostanie im jedynie rywalizacja o przedostatnią pozycję w tabeli. Pierwsze spotkanie Akademików z drużyną prowadzoną przez trenera Dariusza Daszkiewicza zaplanowano na najbliższy piątek (tj. 27.02) na godzinę 18:30.

AZS rundę zasadniczą zakończył na przedostatnim 13. miejscu. Teraz by móc rywalizować o miejsca 5-12 będzie musiał wyeliminować w dwumeczu jedenastą ekipę po fazie zasadniczej czyli drużynę Effectora Kielca. W przypadku porażki Akademikom pozostanie już tylko walko o przedostatnie miejsce na koniec sezonu. System rywalizacji w dolnej części tabeli różni się od tej które obecnie obowiązuje w trwających ćwierćfinałach. O awansie do rywalizacji o wyższe pozycję zadecyduje bowiem nie liczba wygranych spotkań, ale zdobytych punktów. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach decydujące będą punkty meczowe. Gdy i te będą jednakowe o losach rywalizacji zadecyduje złoty set.

W konfrontacji AZS-u z Effectorem ciężko wskazać zdecydowanego faworyta. Obie drużyny przez większą część sezonu okupowały pozycję w dolnych rejonach tabeli. W bezpośrednich pojedynkach padł remis. Co ciekawie w Kielcach (3:0) triumfowali częstochowianie, natomiast w Częstochowie podczas ligowego debiutu na ławce trenerskiej Michała Bąkiewicza lepsi okazali się siatkarze Effectoru (3:1). Wbrew pozorom dwumecz AZS-u z kielecką drużyna ma bardzo dużą wagę. Stawką jest możliwość rywalizacji o miejsce gwarantujące nawet grę w europejskich pucharach. Dla częstochowian pokonanie ekipy Dariusza Daszkiewicza oznaczać będzie już lepsze miejsce na koniec sezonu aniżeli to które zajęli po rundzie zasadniczej. Będzie to również awans w porównaniu do dwóch ostatnich lat, gdy to częstochowianie kończyli rozgrywki na przedostatnim miejscu.

Obie drużyny do piątkowego spotkania przystąpią w najsilniejszych składach. Żaden siatkarz AZS-u oraz Effectora nie narzeka na problemy zdrowotne, dlatego trenerzy Bąkiewicz i Daszkiewicz będą mieli do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych.

AZS Częstochowa
1.    Udrys Artur
2.    Marcyniak Mariusz
3.    De Amo Miguel Angel
4.    Zygmunt Damian
5.    Napiórkowski Patryk
6.    Szymura Rafał
7.    Kaczyński Michał
8.    Janeczek Bartosz
9.    Macyra Jakub
10.    Samica Guillaume
11.    Przybyła Mateusz
13.    Buczek Konrad
15.    Khilko Maksim
16.    Herman Szymon
17.    Stańczak Adrian
18.    Pietkiewicz Paweł

Effector Kielce
1.    Jungiewicz Sławomir
2.    Sufa Bartosz
3.    Wacek Mariusz
4.    Kaczmarek Bartosz
5.    Miselkis Arvydas
6.    Maćkowiak Jędrzej
7.    Janusz Marcin
8.    Staszewski Adrian
10.    Machacon Humberto
11.    Takvam Andreas
13.    Buchowski Adrian
14.    Pająk Grzegorz
15.    Bieniek Mateusz
16.    Penchev Rozalin
17.    Krzysiek Bartosz
19.    Dzierżyński Bartosz
20.    Sobota Adam