CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Przerwać złą passę – zapowiedź meczu Eko-Dir Włókniarz – KSM Krosno

W najbliższą niedzielę (24 kwietnia) długo oczekiwana inauguracja ligowa na torze przy ul. Olszyńskiej. Punktualnie o godzinie 16.00 rozpocznie się mecz 5. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej pomiędzy Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa i KSM-em Krosno.

Zaufanie częstochowskich kibiców do swojej ukochanej drużyny spadło do minimum. Aby choć w części je odbudować, konieczne jest niedzielne zwycięstwo nad krośnieńskimi “Wilkami”. Pomimo tego, iż podopiecznym Józefa Kafla i Michała Finfy idzie pod przysłowiową górkę, to w starciu przeciętnym Krosnem o jakimkolwiek potknięciu mowy być nie może. Każde inne rozstrzygnięcie, niż zwycięstwo Eko-Dir Włókniarza będzie uznane za nie lada niespodziankę.

Ekipa z Podkarpacia sezon 2016 rozpoczęła od trzech porażek. Po obiecującym początku w Krakowie (porażka 42-48) przyszła sroga lekcja od zespołów z Daugavpils i Piły. – Musimy się wziąć w garść, bo to nie jest tak, że będziemy się męczyć przez cały sezon. Musimy wyciągnąć wnioski, coś zmienić i po prostu jechać dalej i wygrywać u siebie. Choć wiemy już po pierwszych spotkaniach, że będzie to naprawdę ciężkie zadanie – powiedział dla portalu sportowe fakty trener Ireneusz Kwieciński.

Z wypowiedzi trenera Kwiecińskiego wynika, iż najbliższy rywal “Lwów” zamierza szukać punktów meczowych głównie w “domu”. Nie oznacza to jednak sytuacji, w której KSM Krosno oddaje mecz z Włókniarzem bez walki. W składzie “Wilków” znajdują się bowiem zawodnicy, których stać na skuteczną rywalizację z zawodnikami gospodarzy. Cenne wskazówki kolegom z drużyny będzie chciał zapewne przekazać były zawodnik ekstraligowego Włókniarza, Mirosław Jabłoński. Popularny “Jabłuszko” zwyżkę formy potwierdził podczas czwartkowego ćwierćfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile, gdzie uplasował się na znakomitym drugim miejscu. Na torze przy Olsztyńskiej niezłe występy notowali w przeszłości również Patryk Malitowski i Ernest Koza. Skład KSM-u Krosno mają uzupełnić Sergei Logachev, Marcin Rempała i wychowanek Włókniarza, Adrian Bialk.

W jakim zestawieniu do meczu z KSM-em Krosno przystąpią częstochowianie? Po piątkowej porażce w Gdańsku, kibice Włókniarza domagają się radykalnych ruchów ze strony sztabu szkoleniowego. Największa fala krytyki spadła na głowę Thomasa H. Jonassona, który zaliczył kolejny kompromitujący występ. Z naszych informacji wynika jednak, że Szwed jest nie do “ruszenia” i w niedzielę ostatecznie wystąpi. Pewni występu mogą być również Daniel Jeleniewski, Sebastian Ułamek, Hubert Łęgowik i Oskar Polis. W meczu z Renault Zdunek Wybrzeżem zawiedli Artur Czaja i Jacob Thorssel. Z tej dwójki najmniejsze notowania ma Thorssel. Miejsce tego zawodnika ma zająć Rafał Trojanowski.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Artur Czaja
10. Sebastian Ułamek
11. Jacob Thorssell
12. Daniel Jeleniewski
13. Thomas H. Jonasson
14.
15. Hubert Łęgowik

KSM Krosno:
1. Marcin Rempała
2. Sergei Logachev
3. Mirosław Jabłoński
4. Patryk Malitowski
5. Ernest Koza
6. Adrian Bialk
7.

Początek: 16.00.