CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Puchar Polski: AZS zagra w Bydgoszczy

Na początku swojej przygody w rozgrywkach Pucharu Polski w sezonie 2014/2015 siatkarze AZS-u Częstochowa rywalizować będą z Transferem Bydgoszcz. Mecz 1/8 finału zostanie rozegrany jutro (tj. 17.12) o godzinie 18 w hali Łuczniczka. Zwycięzca spotkania awansuje do kolejnego etapu rozgrywek.

Faworytem jutrzejszego starcia będą gospodarze. Transfer w trwającym sezonie prezentuje się solidnie. Po 15. kolejkach rozgrywek PlusLigi podopieczni charyzmatycznego trenera Vitala Heynena plasują się na piątej pozycji w ligowej tabeli. W tym sezonie bydgoszczanie pokonali już raz częstochowskich Akademików. Miało to miejsce w pojedynku PlusLigi, który rozegrano pod koniec października w hali na Zawodziu. Wówczas gracze Transferu zwyciężyli 1:3.

AZS w ostatnich tygodniach znajduje się w sportowym marazmie. Gracze Marka Kardosa przegrali w ostatni piątek szósty mecz z rzędu i spadli na dwunaste miejsce w tabeli. W przełamaniu niemocy zespołowi pomóc ma pozyskany niedawno doświadczony francuski przyjmujący Guillaume Samica. Były gracz Jastrzębskiego Węgla i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pojedzie z drużyną do Bydgoszczy, ale jak zapewnia Marek Kardos będzie to dla zawodnika bardziej wyjazd treningowy.
Można powiedzieć, że to będzie dla niego tylko sparing, może set, może trochę więcej – mówi na łamach Gazeta.pl szkoleniowiec Akademików. Samica z zespołem trenuje dopiero od poniedziałku, dlatego nie powinien dziwić fakt że trenerzy chcą Francuza sukcesywnie wprowadzać do gry.

Dodatkowego smaczku jutrzejszej rywalizacji z pewnością dodaje osoba Dawida Murka. Wieloletni kapitan AZS-u i żywna legenda częstochowskiej drużyny w letniej przerwie rozstał się z klubem w nie najlepszej atmosferze. Od kilku tygodni z powodzeniem występuję jako libero właśnie w barwach zespołu z Bydgoszczy i w środę z pewnością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.