CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

PZPS odrzucił protest AZS-u Częstochowa

Siatkarze AZS-u Częstochowa wyraźnie przegrali barażową rywalizację z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, której stawką było miejsce w nowym sezonie w rozgrywkach PlusLigi. Mimo to działacze nie rezygnowali z walki o PlusLigę… przy pomocy przepisów. Przed każdym barażowym spotkaniem włodarze AZS-u zgłaszali protest i domagali się przyznania walkowera dla częstochowskiej drużyny.

Regulamin jest po to, by go przestrzegać, a wobec nas przepisy nie zostały zachowane.

Mówił na łamach sports.pl dyrektor sportowy AZS-u, Ryszard Bosek.

Częstochowscy sternicy twierdzili że zawiercianie już po terminie zgłosili swój akcent do gry w meczach barażowych, ponadto ich hala nie spełnia wymogów jakie klubom rywalizującym w PlusLidze narzuciła Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej. Działacze Warty Zawiercie obligują jednak, że dostosują swoją halę do regulaminowych wymogów poprzez m.in dokupienie przenośnych trybun. PLPS wyjaśnia z kolei, że rzeczywiście termin zgłoszenia udziału w meczach barażowych pierwotnie ustalono na 31.12.2016 (tak jak twierdzą sternicy AZS-u), ale w porozumieniu z PZPS termin został później przesunięty do 31.03.2017 i wszystkie kluby PlusLigi zostały o tym poinformowane.

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej, przy porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej, przedłużyła w tym roku termin zgłoszeń drużyn chcących awansować do PlusLigi i Orlen Ligi do 31 marca 2017 roku. Po zmianach odpowiednich zapisów w regulaminach, informacja dotarła wszystkich zainteresowanych klubów. Nie było to żadne ukryte działanie, wszyscy znali te nowe ustalenia. Jednocześnie informuję, że główny komisarz PLPS zweryfikował mecze barażowe. Dodatkowo, maksymalnie za dziesięć dni spotka się rada nadzorcza PLPS, która podejmie uchwałę w sprawie tego, które drużyny będą występowały w PlusLidze sezonu 2017/18. Zarząd PLPS będzie rekomendował do udziału w rozgrywkach ekipę Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Wyjaśnia rzecznik prasowy PLPS, Kamil Składowski.

Pełną obsadę i ostateczny kształt rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018 poznamy najpóźniej do 30 czerwca.