CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Rafael Redwitz kontuzjowany

Pechowo dla Rafaela Redwitza zakończył się wczorajszy ligowy mecz Akademików w Gdańsku z miejscowym Lotosem Trefl. Pod koniec czwartego seta kapitan AZS-u skręcił staw skokowy i nie mógł kontynuować gry. Jak długo potrwa przerwa w grze Brazylijczyka na razie nie wiadomo. Szansę na to, że Redwitz zagra w najbliższym meczu częstochowian w Radomiu są raczej iluzoryczne.

Musimy poczekać na dokładną diagnozę, którą będziemy znać w czwartek wieczorem, albo w piątek. Ale nawet jeżeli będziemy musieli grać bez Rafy, to podejdziemy do tego meczu z wiarą. Radom to trudny teren, zdajemy sobie z tego sprawę, ale trzeba powiedzieć, że Czarni nie prezentują się ostatnio tak fantastycznie jak na początku sezonu.

Mówi na gazeta.pl, trener AZS-u Michał Bąkiewicz.

Kontuzja Redwitza to na pewno zła wiadomość jaka napłynęła wczoraj z Gdańska, ale pojawiła się też dobra informacja. W środę po trzymiesięcznej przerwie na parkiet powrócił atakujący Felipe Airton Bandero.

Felipe bardzo ciężko pracował na to, żeby wrócić do grania możliwie najszybciej. Za to, że już gra i nam pomaga należy mu się wielki szacunek. Bo trzeba wiedzieć, że na boisko w Gdańsku wyszedł ledwie po dwóch treningach z drużyną. Po trzech miesiącach przerwy trochę mu brakuje do optymalnej dyspozycji, ale jestem przekonany, że krok po kroku będzie szedł w dobrą stronę.

Dodaje Michał Bąkiewicz.