CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Rafał Malczewski: Tor w Opolu należy do moich ulubionych

W sobotę na torze w Opolu rozegrano półfinał krajowych eliminacji IMŚJ. Na trzecim stopniu podium stanął w tych zawodach świetnie dysponowany Rafał Malczewski.

– Bardzo się cieszę z awansu do finału. Tak jak już wcześniej mówiłem, tor w Opolu należy do moich ulubionych – jest on krótki i techniczny. Wprawdzie w pierwszym biegu miałem trochę problemów, ale potem razem z mechanikami dobraliśmy odpowiednie przełożenia i było już dobrze. Myślę, że kibice mogą być ze mnie zadowoleni. – powiedział Rafał Malczewski.

Awans do turnieju finałowego wywalczył również Artur Czaja. Pomimo awansu występ popularnego “Józka” pozostawiał wiele do życzenia. – Artur jest podstawowym juniorem w Częstochowie i powinien tutaj powalczyć o czołowe miejsca, ale każdy może mieć słabszy dzień. Najważniejszy jest jednak awans. Teraz przed nami finał w Ostrowie i będziemy robić wszystko, żeby dostać się do eliminacji światowych – dodał Malczewski.

Na owalu przy ul. Wschodniej nie do “ugryzienia” był Piotr Pawlicki. – A był do ugryzienia. Ugryzł go Gała (śmiech). No cóż, Piotrek to inny temat. On ma takie fury, że głowa mała – zakończył zawodnik Włókniarza Częstochowa.