CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Rafał Trojanowski nowym zawodnikiem i kapitanem Włókniarza

Kadra Włókniarza Częstochowa poszerzyła się o nazwisko kolejnego żużlowca. Nowym zawodnikiem Lwów został 39-letni Rafał Trojanowski, który ostatnie sezony spędził w pierwszoligowej Wandzie Kraków. Trojanowski w dniu dzisiejszym podpisał z klubem list intencyjny, a w połowie grudnia ma parafować dwuletni kontrakt. Wychowanek Stali Rzeszów został także nowym kapitanem Włókniarza.

O angażu doświadczonego żużlowca w Częstochowie spekulowano od dłuższego czasu. Duży wpływ na transfer Trojanowskiego do Włókniarza miał sponsor i przyjaciel żużlowca Krzysztof Gaweł z firmy KiM Group, która od kilku tygodni wspiera finansowo również częstochowską drużynę.

Nie ukrywam, że głównym sprawcą mojego przyjścia do Częstochowy jest mój sponsor, czyli Krzysztof Gaweł z firm KiM Group i GoNet CRM.  Wkład w to miał też obecny menedżer Włókniarza, Michał Finfa, z którym współpracowałem w zeszłym roku. To zadecydowało o tym, że po niezłym sezonie w Nice PLŻ postanowiłem przejść do niższej ligi. Na wybór Włókniarza nie miały wpływu wyłącznie powody finansowe, ale przede wszystkim te dwie wspomniane przeze mnie osoby. Uważam, że obecnie Włókniarz to fajny, profesjonalnie prowadzony klub i byłoby super uczestniczyć w odbudowie  tak wielkiej marki. Byłem na Arenie Częstochowa podczas wrześniowych meczów rundy Play-Off Sparty Wrocław wlasnie z Krzysztofem i bardzo duże wrażenie na nas zrobili kibice „biało-zielonych”. Atmosfera na trybunach była po prostu fantastyczna i wtedy to właśnie w naszych głowach zrodził się ten pomysł.

Mówi na łamach oficjalnej strony internetowej Włókniarza, nowy kapitan Lwów Rafał Trojanowski.

Rafał Trojanowski jest wychowankiem rzeszowskiej Stali. W barwach swojego macierzystego klubu startował w latach 1992-1999 oraz 2001-2005. W swojej karierze reprezentował również zespoły z Krosna, Poznania, Łodzi, Lublina i ostatnio Krakowa. Jest dwukrotnym złotym medalistą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (1994, 1995) oraz brązowym medalistą Drużynowych Mistrzostw Polski (1998).

Trojanowski to trzeci senior w kadrze Włókniarza Częstochowa. Wcześniej klub pozyskał dwójkę obcokrajowców, Duńczyka Nicolaia Klindta oraz Szweda Jacoba Thorssella.

ckmwlokniarz.com.pl