CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Rećko jednak nie zagra w AZS-ie! Zawodnik wybrał Kielce

Rećko jednak nie zagra w AZS-ie! Zawodnik wybrał Kielce

Patryk Kowalski

Mateusz Rećko miał być jednym z nielicznych siatkarzy, który po sezonie 2017/2018 zostanie w Częstochowie i w nadchodzących rozgrywkach nadal będzie zdobywał punkty dla AZS-u. O kontynuowaniu współpracy z 20-letnim atakującym władze klubu informowały pod koniec czerwca. Wciąż niepewna sytuacja mistrzów I ligi sprawiła, że Rećko ostatecznie nie zagra w Częstochowie. Nowym klubem zawodnika, który w ostatnim sezonie był zmiennikiem Bartosza Krzyśka, został inny pierwszoligowiec Świętokrzyska Siatkówka Kielce. W tym samym klubie zagra również inny były gracz Akademików Sławomir Busch.

Niestety mimo upływającego czasu, sytuacja AZS-u przed startem pierwszoligowych rozgrywek wciąż jest mocno niejasna. Z drużyną pożegnało się już 10 zawodników, a także szkoleniowiec Krzysztof Stelmach. Pod koniec lipca władze klubu podały do opinii publicznej, że klub ma długi i jego przyszłość stanęła pod dużym znakiem zapytania. Ostateczne decyzję mieliśmy poznać 10 sierpnia, ale wobec brak oficjalnego stanowiska magistratu w sprawie rozliczenia zakwestionowanej dotacji z 2017 roku w kwocie 280 tys zł oraz przedłużonego terminu procesu licencyjnego zdecydowano, że przyszłość zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu poznamy dopiero 30 sierpnia. W celu wydostania się z finansowej zapaści uruchomiono również akcję crowdfundingową “Odbudujmy legendę”. Niestety nie cieszy się ona zbyt dużym powodzeniem, gdyż przez niemal 3 tygodnie od jej rozpoczęcia do akcji dołączyło zaledwie 97 kibiców i udało się zebrać 9 068 .

Mimo to pod koniec minionego tygodnia z obozu Akademików zaczęły napływać optymistyczne wieści. Nowym graczem AZS-u został bowiem serbski środkowy Aleksandar Nedeljković, a w kuluarach spekulowało się że kolejny obcokrajowiec pojawi się na rozegraniu i zostanie nim Bułgar Chono Penchev. Informacje o zmianie barw klubowych przez Mateusza Rećko znów mogą zasiać niepokój wśród wszystkich sympatyków siatkówki w naszym mieście.