CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Rune Holta odejdzie z Włókniarza?

Rune Holta w sezonie 2018 nie będzie najprawdopodobniej reprezentował barw ekstraligowego Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Norwega z polskim paszportem chce zatrudnić Get Well Toruń.

Nieoficjalne informacje o możliwych przenosinach Holty do Torunia spadły na częstochowskie środowisko żużlowe, jak przysłowiowy grom z jasnego nieba. We Włókniarzu nikt tych rewelacji nie chce wprawdzie potwierdzić, ale wszystko wskazuje na to, że jest coś na rzeczy. Nie aspekt sportowy, a prywatne problemy Rune Holty z wierzycielami mają być barierą uniemożliwiającą współpracę zawodnika z Włókniarzem.

Żużlowe media prześcigają się w doniesieniach, gdzie ewentualnie ulubieniec częstochowskich kibiców miałby zakotwiczyć w przyszłorocznym sezonie. Najświeższe doniesienia mówią, że będzie to Toruń. Popularnego “Ryśka” ma skusić nie tylko lukratywny kontrakt, ale i miejsce w przyszłorocznym cyklu SEC.

Ewentualne odejście Holty komplikuje sytuację kadrową Włókniarza. Na dzień dzisiejszy pewni jazdy w Częstochowie są Matej Zagar, Leon Madsen i Andreas Jonsson. Kto mógłby do nich dołączyć? Prezes Michał Świącik podkreśla, że interesuje go wielu zawodników. Wśród nich jest m.in. Tobiasz Musielak. O kontrakt wychowanka Unii Leszno zabiega również Betard Sparta Wrocław.