CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
Są dobre i złe momenty w sezonie – komentarze po meczu w Toruniu

Są dobre i złe momenty w sezonie – komentarze po meczu w Toruniu

Jacek Winiarski

forBET Włókniarz Częstochowa przegrał w minioną niedzielę (10 czerwca) wyjazdowe spotkanie z Get Well Toruń 40:50. Poniżej prezentujemy Państwu wypowiedzi pomeczowe przedstawicieli obu zespołów.

Michał Finfa (kierownik zespołu forBET Włókniarza Częstochowa) – Gospodarze byli lepsi, co przełożyło się na zdobyty przez nich bonus. Get Well Toruń to już zupełnie inna drużyna niż to miało miejsce na początku sezonu. Najlepszym przykładem jest tutaj punktujący Niels Kristian Iversen. My z kolei mamy swoje mniejsze i większe problemy. W naszym zespole są wprawdzie zawodnicy którzy jadą na swoim wysokim poziome, ale w składzie pojawiają się również dziury. Początek meczu w naszym wykonaniu był naprawdę dobry, ale w dalszej fazie meczu rzeczywistość okazała się dla nas brutalna. Nasza porażka była następstwem bardzo dobrych startów w wykonaniu zawodników z Torunia. No cóż, musimy to jakoś przełknąć. Są dobre i złe momenty w sezonie. Teraz musimy się skupić na najbliższych meczach z Gorzowem i Lesznem. 

Karol Ząbik (trener juniorów Get Well Toruń) – Chcieliśmy dobrego widowiska i emocji do ostatniego wyścigu. Drużyna jest bardzo zmobilizowana i to się w najbliższym czasie nie zmieni. Wszelkie spekulacje, że Niels może nie jechać okazały się błędne. Duńczyk pokazał, że potrafi jeździć, a wszelkie problemy sprzętowe udało się rozwiązać. Naszym kibicom dziękuję za doping i proszę, żeby nadal nas wspierali i w nas nie zwątpili.

Leon Madsen (zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa) – Nie jeździłem przez dwa ostatnie tygodnie, bo miałem gorączkę. Nie ukrywam, że było mi ciężko, ale ostatecznie jestem zadowolony ze swojego występu. Oczywiście jako zespół jesteśmy rozczarowani wynikiem, gdyż straciliśmy punkt bonusowy. Nie spodziewaliśmy się takiego rozstrzygnięcia. Naszym celem wciąż pozostaje awans do fazy play-off i zrobimy wszystko, żeby tak się stało. Musimy być lepsi w kolejnych meczach. Gratuluję zespołowi z Torunia, który okazał się być bardzo mocnym rywalem. 

Jason Doyle (zawodnik Get Well Toruń) – W Toruniu jest ogromna presja. Najważniejszym naszym celem było wygranie meczu z Częstochową, a punkt bonusowy jest dużym zastrzykiem szans na jazdę w play-offach. Cieszę się, że mamy wsparcie kibiców. Gratulacje dla Nielsa Kristiana Iversena, który mimo problemów z barkiem znalazł szybkość i wykonał kawał dobrej roboty. 

źródło: inf. własna + speedwayekstraliga.pl