CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

Sebastian Ułamek zostaje w Częstochowie. Podpisał czteroletni kontrakt

Potwierdziły się wcześniejsze spekulacje na temat nowego kontraktu we Włókniarzu Sebastiana Ułamka. Doświadczony wychowanek Lwów podpisał dzisiaj czteroletnią umowę z macierzystym klubem. Oznacza, to że Ułamek w rodzinnym mieście będzie występował najprawdopodobniej do końca swojej żużlowej kariery. Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej działacze Włókniarza podpisali kontrakt z Rune Holtą.

Sebastian Ułamek do Włókniarza powrócił po ośmioletniej przerwie w trakcie minionego sezonu. Z miejsca stał się liderem drużyny i na koniec rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej legitymował się najwyższą średnią biegopunktową (2,129) w zespole. W rankingu najskuteczniejszych zawodników zaplecza PGE Ekstraligi uplasował się na 8. miejscu. Zaraz po ostatnim ligowym spotkaniu z Polonią Piła obie strony deklarował chęć dalszej współpracy. Słowa zostały zamienione w czyny i Ułamek spędzi we Włókniarzu cztery najbliższe sezony.

Wkrótce włodarze klubu z Częstochowy powinni ogłosić kolejne nowe kontrakty. Według nieoficjalnych informacji w najbliższym czasie nowym zawodnikiem Lwów ma zostać Duńczyk Leon Madsen. Oprócz Sebastiana Ułamka i Rune Holty w biało-zielonych barwach w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi na pewno ujrzymy także młodzieżowców Oskara Polisa i Michała Gruchalskiego.