CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: Awans Jonassona

Żużlowiec Eko-Dir Włókniarza Częstochowa Tomas H. Jonasson w niedzielę na torze w Żarnowicy wywalczył awans do Challenge`u SEC. W dzisiejszym półfinale eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy, Szwed zajął czwarte miejsce przegrywając wyścig dodatkowy o najniższy stopień podium z Przemysławem Pawlickim. W Żarnowicy wygrał rodak Jonassona, Fredrik Lindgren, drugi był Duńczyk Andres Thomsen.

Wyniki:
1. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 13+3 (3,3,2,2,3)
2. Anders Thomsen (Dania) – 13+2 (3,3,3,2,2)
3. Przemysław Pawlicki (Polska) – 12+3 (3,3,2,1,3)
4. Tomas H. Jonasson (Szwecja) – 12+2 (2,2,3,3,2)
——————————————–
5. Andriej Karpow (Ukraina) – 11+3 (3,2,0,3,3)
——————————————–
6. Krzysztof Buczkowski (Polska) – 11+2 (2,2,1,3,3)
7. Renat Gafurow (Rosja) – 10 (2,3,2,2,1)
8. Denis Gizatullin (Rosja) – 9 (1,2,1,3,2)
9. Mikkel Bech (Dania) – 6 (d,1,3,1,1)
10. Andriej Kobrin (Ukraina) – 6 (2,1,2,0,1)
11. Martin Malek (Czechy) – 5 (1,0,3,1,0)
12. Michal Tomka (Słowacja) – 4 (1,0,0,2,1)
13. Matic Ivacic (Słowenia) – 4 (1,1,1,1,0)
14. Patrik Buri (Słowacja) – 3 (0,0,1,u,2)
15. Alessandro Milanese (Włochy) – 1 (0,1,0,0,0)
16. Paolo Scagnetti (Włochy) – 0 (0,0,0,0,w)
17. Jakub Valković (Słowacja) – NS
18. Anton Wannasek (Słowacja) – NS

Bieg po biegu:
1. Pawlicki, Jonasson, Gizatullin, Scagnetti
2. Karpow, Buczkowski, Malek, Buri
3. Lindgren, Gafurow, Ivacic, Milanese
4. Thomsen, Kobrin, Tomka, Bech (d)
5. Pawlicki, Karpow, Ivacic, Tomka
6. Gafurow, Gizatullin, Kobrin, Buri
7. Thomsen, Buczkowski, Milanese, Scagnetti
8. Lindgren, Jonasson, Bech, Malek
9. Bech, Pawlicki, Buri, Milanese
10. Thomsen, Lindgren, Gizatullin, Karpow
11. Malek, Kobrin, Ivacic, Scagnetti
12. Jonasson, Gafurow, Buczkowski, Tomka
13. Buczkowski, Lindgren, Pawlicki, Kobrin
14. Gizatullin, Tomka, Malek, Milanese
15. Karpow, Gafurow, Bech, Scagnetti
16. Jonasson, Thomsen, Ivacic, Buri (u)
17. Pawlicki, Thomsen, Gafurow, Malek
18. Buczkowski, Gizatullin, Bech, Ivacic
19. Lindgren, Buri, Tomka, Scagnetti (w)
20. Karpow, Jonasson, Kobrin, Milanese

Bieg dodatkowy o 5. miejsce:
21. Karpow, Buczkowski

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:
22. Pawlicki, Jonasson

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
23. Lindgren, Thomsen

SportoweFakty.wp.pl