CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: Drugie miejsce Kildemanda w Holsted

W sobotę w duńskim Holsted rozegrano 3. finał Speedway European Championships. W zawodach triumfował Rosjanin Emil Sajfutdinow, który w finałowym biegu pokonał Petera Kildemanda, Martina Vaculika i Maksima Maksima Bogdanovsa.

Sajfutdinow dzięki zwycięstwu w Holsted objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu. Trzy punkty straty do zawodnika Unibaksu Toruń ma wspomniany Kildemand.

Wyniki:
1. Emil Sajfutdinov (Rosja) (2,3,3,w/u,2,3) 13
2.Peter Kildemand (Dania) (3,2,w/su,3,3,2) 13
3.Martin Vaculik (Słowacja) (3,2,3,3,0,1) 12
4. Maksim Bogdanovs (Łotwa) (d,2,3,3,3,w/u) 11
5. Jurica Pavlić (Chorwacja) (3,3,1,1,3) 11
6. Niels Kristian Iversen (Dania) (2,1,2,3,2) 10
7. Andreas Jonsson (Szwecja) (0,3,3,2,1) 9
8. Michael Jepsen Jensen (Dania) (3,2,1,2,1) 9
9. Janusz Kołodziej (Polska) (2,3,1,0,2) 8
10. Nicki Pedersen (Dania) (1,w/u,0,2,3) 6
11. Tomasz Gollob (Polska) (0,1,2,2,-) 5
12. Jonas Davidsson (Szwecja) (1,0,2,0,1) 4
13. Adrian Miedziński (Polska) (1,w/su,2,1,0) 4
14. Andrzej Lebiediew (Łotwa) (2,1,w/u,1,w/su) 4
15. Kenni Larsen (Dania) (1,1,1,0,-) 3
16. Rasmus Jensen (Dania) (2) 2
17. Patrick Hougaard (Dania) (1) 1
18. Kjastas Puodżuks (Łotwa) (0,0,0,1,0) 1

Bieg po biegu:
1. M.J.Jensen, Lebiediew, Miedziński, Puodżuks
2. Kildemand, Kołodziej, Davidsson, Jonsson
3. Pavlić, Iversen, Larsen, Gollob
4. Vaculik, Sajfutdinov, Pedersen, Bogdanovs (d)
5. Jonsson, Bogdanovs, Iversen, Puodżuks
6. Sajfutdinov, M.J.Jensen, Larsen, Davidsson
7. Pavlić, Kildemand, Lebiediew, Pedersen (w/u)
8. Kołodziej, Vaculik, Gollob, Miedziński (w/su)
9. Vaculik, Davidsson, Pavlić, Puodżuks
10. Jonsson, Gollob, M.J.Jensen, Pedersen
11. Sajfutdinov, Iversen, Kołodziej, Lebiediew (w/u)
12. Bogdanovs, Miedziński, Larsen, Kildemand (w/su)
13. Kildemand, Gollob, Puodżuks, Sajfutdinov (w/u)
14. Bogdanovs, M.J.Jensen, Pavlić, Kołodziej
15. Vaculik, Jonsson, Lebiediew, Larsen
16. Iversen, Pedersen, Miedziński, Davidsson
17. Pedersen, Kołodziej, Puodżuks, Hougaard
18. Kildemand, Iversen, M.J.Jensen, Vaculik
19. Bogdanovs, R.Jensen, Davidsson, Lebiediew (w/su)
20. Pavlić, Sajfutdinov, Jonsson, Miedziński

Baraż
21. Sajfutdinov, Kildemand, Pavlić, Iversen (d)

Finał
22. Sajfutdinov, Kildemand, Vaculik, Bogdanovs (w/u)

Klasyfikacja generalna:
1. Emil Sajfutdinow – 39 pkt
2. Peter Kildemand – 36 pkt
3. Martin Vaculik – 33 pkt
Nicki Pedersen – 33 pkt

Ostatni finałowy turniej rozegrany zostanie 19 września na częstochowskiej SGP Arenie.