CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: Jensen zaprasza na finał SEC

W czasie ostatniego turnieju Speedway European Championships w Holsted trochę niespodziewanie wystartował reprezentant gospodarzy Michael Jepsen Jensen. Dla młodego Duńczyka był to pierwszy start w cyklu SEC. Co prawda Jensen startował w finale Challenge w Debreczynie, jednak osiągnięty wynik nie pozwolił mu na bezpośredni awans do cyklu.

Jensen w ostatniej chwili zastąpił Martina Smolinskiego i spisał się całkiem nieźle. Należy też podkreślić, że nie był to debiut Duńczyka w zawodach pod auspicjami One Sport. Wcześniej startował w Speedway Best Pairs Cup.

– Wszystko było naprawdę świetne, bardzo profesjonalnie zorganizowane – wspomina Michael Jepsen Jensen. – Właściwie wszystkie turnieje organizowane przez firmę One Sport były takie – dodaje zawodnik.

Jak mówi MJJ, duńscy fani byli bardzo zadowoleni z faktu, że w ich kraju pojawił się turniej Speedway European Championships. – Na pewno deszcz nie wpłynął dobrze na frekwencję, ale wiem, że Duńczykom turniej bardzo się podobał. Poza tym uważam, że to bardzo ważne dla naszego żużla, iż odbył się w Holsted. Był to bardzo dobry turniej i Holsted bardzo się cieszyło z faktu, iż go otrzymało. Bardzo się cieszę, że takie duże, wspaniałe imprezy odbywają się na duńskiej ziemi – tłumaczy żużlowiec.

Na pytanie czy chciałby być stałym uczestnikiem cyklu SEC Duńczyk odpowiada bez wahania. – Oczywiście. Zawodnik podkreśla również dobrą organizację imprez przygotowywanych przez firmę One Sport. – To profesjonaliści i jestem bardzo zadowolony, że mogę z nimi pracować. Mam nadzieję, że ta współpraca potrwa jeszcze wiele lat.

Jensen najprawdopodobniej nie wystartuje we wrześniowym finale SEC, ale serdecznie zaprasza wszystkich kibiców na stadion – Raczej nie wystąpię w Częstochowie, ale z czystym sumieniem chcę zaprosić kibiców na to wydarzenie. Wasza obecność będzie bardzo ważna, aby pomóc częstochowskiemu klubowi. – kończy Michael Jepsen Jensen.

źródło: informacja prasowa