CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SEC: Kacper Woryna nie przebrnął przez eliminacje

SEC: Kacper Woryna nie przebrnął przez eliminacje

wlokniarz.com

W sobotnie popołudnie (7 maja) w węgierskim Debreczynie rozegrano eliminację do cyklu Speedway European Championship 2022. Przepustki do zmagań o mistrzostwo Europy nie uzyskał Kacper Woryna.

Krajowy senior zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z dorobkiem zaledwie 7 punktów uplasował się na odległym 10. miejscu i w tej chwili jedyną szansa dla niego jest otrzymanie tzw. dzikiej karty. Na torze w Debreczynie klasą dla siebie był Janusz Kołodziej, który zawody zakończył z dorobkiem 14 punktów. Przypomnijmy, iż premiowanych awansem było tylko pięć miejsc.

Wyniki:

1. Janusz Kołodziej – 14 (3,3,3,3,2)
2. Dimitri Berge – 13 (3,1,3,3,3,3)
3. Jacob Thorssell – 13 (2,3,3,3,2,2)
4. Andrzej Lebiediew – 10 (3,3,2,1,1,3)
5. Michael Jepsen Jensen – 10 (0,3,2,2,3,2)
6. Adam Ellis – 10 (1,2,1,3,3,1)
7. Eduard Krcmar – 9 (2,2,2,2,1)
8. Gleb Czugunow – 8 (3,d,3,d,2)
9. Tero Aarnio – 7 (2,2,1,2,0)
10. Kacper Woryna – 7 (1,2,2,2,w)
11. Daniel Gappmaier – 5 (1,0,0,1,3)
12. Paco Castagna – 5 (0,1,1,1,2)
13. Michael Haertel – 4 (2,0,1,1,0)
14. Norbert Magosi – 2 (0,1,0,0,1)
15. Milen Manev – 2 (1,1,d,0,0)
16. Roland Kovacs – 1 (1)
17. Andrea Battaglia – 0 (0,0,0,0,0)
18. Sandor Konya – NS

Bieg po biegu:
1. Czugunow, Haertel, Manev, Battaglia
2. Berge, Aarnio, Gappmaier, Magosi
3. Lebiediew, Krcmar, Woryna, Jepsen Jensen
4. Kołodziej, Thorssell, Ellis, Castagna
5. Thorssell, Krcmar, Magosi, Battaglia
6. Kołodziej, Woryna, Berge, Czugunow (d)
7. Jepsen Jensen, Aarnio, Castagna, Haertel
8. Lebiediew, Ellis, Manev, Gappmaier
9. Berge, Jepsen Jensen, Ellis, Battaglia
10. Czugunow, Lebiediew, Castagna, Magosi
11. Kołodziej, Krcmar, Haertel, Gappmaier
12. Thorssell, Woryna, Aarnio, Manev (d)
13. Kołodziej, Aarnio, Lebiediew, Battaglia
14. Thorssell, Jepsen Jensen, Gappmaier, Czugunow (d)
15. Ellis, Woryna, Haertel, Magosi
16. Berge, Krcmar, Castagna, Manev
17. Gappmaier, Castagna, Kovacs, Battaglia
18. Ellis, Czugunow, Krcmar, Aarnio
19. Berge, Thorssell, Lebiediew, Haertel
20. Jepsen Jensen, Kołodziej, Magosi, Manev
Bieg dodatkowy( 4-6). Lebiediew, Jepsen Jensen, Ellis
Bieg dodatkowy (2-3). Berge, Thorssell

źródło: sportowefakty.wp.pl