CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SEC: Początek w Gustrow. W sobotę rusza cykl SEC

SEC: Początek w Gustrow. W sobotę rusza cykl SEC

Jacek Winiarski

W sobotę (13 lipca) rusza walka o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Inauguracyjny turniej odbędzie się w niemieckim Gustrow, a tytułu broni zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa, Leon Madsen.

Kapitan forBET Włókniarza Częstochowa to bez wątpienia jeden z głównych faworytów do wywalczenia drugiego w swojej karierze tytułu Indywidualnego Mistrza Europy. Za Duńczykiem przemawiają bowiem fakty w postaci znakomitych występów w PGE Ekstralidze i Grand Prix.

Rywale nie zamierzają jednak poddać pola bez walki. Na liście startowej tegorocznego cyklu SEC widnieje kilka liczących się w światowym żużlu nazwisk. Chrapkę na zwycięstwo nie tylko w Gustrow, ale i w całym cyklu mają zapewne Nicki Pedersen i Jarosław Hampel. Wysoko stoją również notowania dwóch zawodników Speed Car Motoru Lublin, Grigorija Łaguty i Mikkela Michelsena. Nie można ponadto lekceważyć nieobliczalnego Antonio Lindbaecka.

Jarosław Hampel nie będzie rzecz jasna jedynym reprezentantem Polski w stawce SEC. Pod taśmą zameldują się również Kacper Woryna, Bartosz Smektała i senior forBET Włókniarza Częstochowa, Paweł Przedpełski. Czy któryś z nich odegra znaczące role? Cząstkowa odpowiedź na to pytanie już jutro.

TAURON Speedway Euro Championship – Gustrow:

1. Leon Madsen (Dania)
2. Jarosław Hampel (Polska)
3. Robert Lambert (Wielka Brytania)
4. Mikkel Michelsen (Dania)
5. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
6. Grigorij Łaguta (Rosja)
7. David Bellego (Francja)
8. Vaclav Milik (Czechy)
9. Michael Jepsen Jensen (Dania)
10. Kacper Woryna (Polska)
11. Anders Thomsen (Dania)
12. Paweł Przedpełski (Polska)
13. Bartosz Smektała (Polska)
14. Kai Huckenbeck (Niemcy)
15. Nicki Pedersen (Dania)
16. Kevin Woelbert (dzika karta)
R1. Tobias Busch
R2. Lukas Baumann