CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: Powrót Łaguty

Grigorij Łaguta po kilku miesiącach rehabilitacji wraca do ścigania i wystartuje podczas Wielkiego Finału SEC, 19. września w Częstochowie. Rosjanin zapowiada walkę o zwycięstwo, ale rywale z pewnością nie będą chcieli mu ułatwiać zadania.

Łaguta bieżącego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Najpierw przedsezonowa kontuzja, potem problemy ze startami w polskim klubie, a następnie, gdy wydawało się, że Rosjanin wychodzi na prostą, ponownie odnowił się uraz nogi. Jak sam przyznaje, na tor wrócił za szybko, ale drugi raz tego błędu nie popełnił. Stracił trzy rundy mistrzostw Europy, w których zastępował go z powodzeniem Maksim Bogdanovs, jednak podczas ostatniego turnieju chce zaprezentować się przed “swoją” publicznością.

Rosjanin startuje na co dzień w barwach częstochowskiego Włókniarza, więc tor pod Jasną Górą zna jak własną kieszeń. Startuje tu nieprzerwanie od 2011 roku, jednak wiele wskazuje na to, że wrześniowy finał SEC może być jego ostatnim w roli gospodarza. Zawodnik nie ukrywa sympatii dla częstochowskich fanów, dlatego ma nadzieję, że kibice zapełnią stadion do ostatniego miejsca i stworzą jeszcze raz niepowtarzalną atmosferę. Będzie to idealna okazja, aby dopingować najlepszych żużlowców w Europie, a także podziękować im za wielkie emocje.

Grisza w zeszłym roku zakończył zmagania na trzecim miejscu, dlatego jest pełnoprawnym uczestnikiem SEC w tym sezonie. Kontuzja sprawiła, że będzie on mógł powalczyć dopiero w ostatnim turnieju, jednak z pewnością liczy na stałą dziką kartę na przyszłoroczny cykl.

źródło: informacja prasowa