CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: Przed tym sportem jest ogromna przyszłość

W czwartek, 5 czerwca w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji Speedway European Championships. Inauguracyjny turniej rozegrany zostanie 6 lipca w niemieckim Güstrow.

– Mam nadzieję, że że w tym roku Speedway European Championships będą jeszcze ciekawszymi zawodami, z lepszymi zawodnikami i pełnymi trybunami. W tej chwili jesteśmy już na ostatniej prostej w kwestii przygotowań do całego cyklu. W przyszłym tygodniu w Debreczynie odbędzie się finał eliminacji do tych zawodów. Poznamy wówczas pełną stawkę uczestników, a także przyznamy dwie stałe karty. Przed nami bardzo ekscytujący rok. Cykl kończymy w Częstochowie, gdzie liczę na bardzo ciekawe zawody. Jestem przekonany, że razem z klubem, miastem i wszystkimi zaangażowanymi w projekt dołożymy wszelkich starań, żeby były to zawody na najwyższym światowym poziomie – powiedział prezes formy One Sport, Karol Lejman.

Mistrzowskiego tytułu sprzed roku bronić będzie Martin Vaculik. Słowak miano najlepszego zapewnił sobie podczas finałowej rundy rozegranej w Rzeszowie. – To było wspaniałe uczucie. Do Rzeszowa jechałem z zamiarem wywalczenia medalu. Nie myślałem jednak o złocie, bo Nicki Pedersen miał nade mną pięć punktów przewagi. W tym roku jakoś się nie spinam, żeby obronić tytuł, aczkolwiek zapewniam, że dam z siebie 100% – zapewnił Martin Vaculik.

Finałowy turniej tegorocznego Speedway European Championships zaplanowano 19 września na częstochowskiej SGP Arenie. Radości z organizacji zawodów nie ukrywa prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Bardzo się cieszymy, że tej rangi impreza odbędzie się w Częstochowie. Nasze miasto zawsze było pozytywnie nastawione do żużla, co dobrze wróży przed zbliżającymi się mistrzostwami. Liczymy, że do naszego miasta zjadą kibice z całej Polski. Zapewniam, że będzie wspaniałe widowisko i wspaniały klimat. Już nie mogę się doczekać – dodał Krzysztof Matyjaszczyk.

Wzorem ubiegłego roku bezpośrednie transmisje z zaplanowanych rund przeprowadzi stacja Eurosport. Przekaz dotrze do ponad 70 krajów świata. – My już po pierwszych zawodach wiedzieliśmy, że to jest strzał w dziesiątkę. Może to troszkę zabrzmi górnolotnie, ale zaczynamy edukować z żużla Europę. Wyniki oglądalności zawodów pokazują, że przed tym sportem jest ogromna przyszłość – stwierdził redaktor naczelny polskiego Eurosportu, Adam Widomski.

Organizacja finałowego turnieju, to znakomita promocja nie tylko Częstochowy, ale i całego województwa śląskiego. – Zdecydowanie tak. Urząd Marszałkowski wspiera finansowo organizację zawodów. Żużel jest bowiem jednym z nielicznych sportów, którym możemy się szczycić i chwalić. Dzięki telewizji Eurosport będziemy mieli możliwość promować jeden z naszych subregionów, czyli Częstochowę – dodał członek Zarządu Województwa Śląskiego, Arkadiusz Chęciński.

Bilety na SEC w Częstochowie:

I etap (5.06 – 6.07) Sektory: 11-33, 43-54
Normalny: 45 zł
Ulgowy: 35 zł 55-64
Normalny: 35 zł
Ulgowy: 25 zł 34,35,36,40,41,42
Normalny: 80 zł
Ulgowy: 60 zł

II etap (7.07 – 18.09) Sektory: 11-33, 43-54
Normalny: 55 zł
Ulgowy: 45 z ł55-64
Normalny: 45 zł
Ulgowy: 35 zł 34,35,36,40,41,42
Normalny: 100 zł
Ulgowy: 80 zł

III etap (19.09) Sektory: 11-33, 43-54
Normalny: 75 zł
Ulgowy: 55 zł 55-64
Normalny: 60 zł
Ulgowy: 40 zł 34,35,36,40,41,42
Normalny: 140 zł

Wejściówki do nabycia stronie www.ebilet.pl oraz salonach Empik.