CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SEC: w piątek poznamy medalistów

Już w najbliższy piątek (tj. 19.09) na stadionie SGP Arena w Częstochowie odbędzie się czwarta ostatnia runda tegorocznych zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Przed finałową rundą najbliższej złotego medalu jest Emil Sajfutdinow. Tuż za plecami Rosjanina czai się jednak ulubieniec miejscowej publiczności Peter Kildemand. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19.

Wielki finał tegorocznych zmagać w SEC zapowiada się pasjonująco. Liderujący Emil Sajfutdinow ma tylko trzy punkty przewagi nad Peterem Kildemandem. Rosjanin jest w ostatnich tygodniach w przysłowiowym “stosie”. Duńczyk z kolei będzie startował na torze, na którym na co dzień występuje w polskiej lidze. Szansę na obronę mistrzowskiego tytułu ma jeszcze trzeci w klasyfikacji generalnej Martin Vaculik. Słowak traci do lidera 6 “oczek”.

Kibice Włókniarza z całą pewnością będą trzymać kciuki za popularnego Człowieka Pająka. Na nie mniejszy doping będzie mógł liczyć również Janusz Kołodziej. Reprezentant Polski z dorobkiem 28 punktów zajmuję obecnie 5. miejsce w klasyfikacji łącznej i nadal liczy się w walce o medale. Oprócz zawodnika Unii Tarnów biało-czerwone barwy w częstochowskim turnieju reprezentować będą jeszcze Adrian Miedziński, Tomasz Gollob oraz Rune Holta. Norweg z polskim paszportem zadebiutuje w rozgrywkach Speedway European Championships. W Częstochowie popularny Holtański wystartuje z tzw. dziką kartą. Rezerwowymi będą młodzieżowcy miejscowego Włókniarza, Artur Czaja i Rafał Malczewski.

Ze sporym zaciekawieniem kibice zgromadzeni na stadionie, ale również widzowie oglądający Eurosport, który przeprowadził relację na żywo z piątkowych zawodów, będą przyglądać się jeździe Grigorija Łaguty. Dla Rosjanina będzie do dopiero pierwszy występ w tegorocznym cyklu. W trzech poprzednich pauzował z powodu kontuzji. Atutem Griszy będzie również bardzo dobra znajomość częstochowskiego owalu. Łaguta na stadionie SGP Arena w meczach Enea Ekstraligi występuje jako gospodarz od 2011 roku.

Oprócz wcześniej wspomnianej czołowej trójki klasyfikacji generalnej, a więc Sajfutdinowa, Kildemanda oraz Vaculika, a także Kołodzieja czy Łaguty na pewno do grona faworytów należy zaliczyć zawsze groźnego Nicki`ego Pedersena oraz znajdującego się ostatnio w wysokiej formie Szweda Andreasa Jonssona.

Lista startowa:
1. #169 Andzejs Lebedebs (Łotwa)
2. #89 Emil Sajfutdinow (Rosja)
3. #1 Martin Smolinski (Niemcy)
4. #111 Grigorij Łaguta (Rosja)
5. #313 Kenni Larsen (Dania)
6. #19 Jurica Pavlic (Chorwacja)
7. #25 Peter Kildemand (Dania)
8. #100 Andreas Jonsson (Szwecja)
9. #13 Jonas Davidsson (Szwecja)
10. #27 Janusz Kołodziej (Polska)
11. #20 Tomasz Gollob (Polska)
12. #1 Martin Vaculik (Słowacja)
13. #21 Maksim Bogdanows (Łotwa)
14. #16 Rune Holta (Polska)
15. #33 Adrian Miedziński (Polska)
16. #5 Nicki Pedersen (Dania)

Rezerwowi:
17. Artur Czaja (Polska)
18. Rafał Malczewski (Polska)

Początek zawodów: 19:00