CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa
SGP: Bartosz Zmarzlik przybliży się do tytułu? W sobotę Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

SGP: Bartosz Zmarzlik przybliży się do tytułu? W sobotę Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

W sobotę (21 września) na przepięknym Principality Stadium w Cardiff rozegrana zostanie przedostatnia tegoroczna runda cyklu Grand Prix. Oczy polskich kibiców będą skupione na Bartoszu Zmarzliku, który jest o krok od wywalczenia tytułu Indywidualnego Mistrza Świata.

Zmarzlik  po kapitalnych występach w Teterow i Vojens wysforował się na czoło klasyfikacji przejściowej. 9 puntów przewagi nad drugim Emilem Sajfutdinowem i 12 nad Leonem Madsenem, powoduje, że przed kapitanem gorzowskiej Stali pojawia się ogromna szansa na wywalczenie upragnionego złota. Nie chcemy zapeszać, ale wydaje się, że Cardiff jest dla reprezentanta Polski idealnym miejscem, żeby zrobić milowy krok do mistrzostwa świata. Optymizm odnośnie startu Bartosza Zmarzlika nie wziął się znikąd. Za Polakiem przemawiają niesamowite wręcz statystyki. Polak na sztucznym owalu w Cardiff czuje się bowiem wyśmienicie. Trzy starty  i trzy finały. Imponujące prawda?

Na potknięcie Polaka będą liczyć wspomniani Emil Sajfutdinow i Leon Madsen. Sporo do udowodnienia będzie miał przede wszystkim Duńczyk, któremu kompletnie nie wyszedł turniej w Vojens. Pytanie, czy pozwoli mu na to zdrowie? Madsen walczy z urazem dysku w kręgosłupie już od ponad dwóch miesięcy, co jak twierdzi wciąż się pogarsza. Doznał również urazu kostki podczas upadku w meczu PGE Esktraligi. – Mam zastrzyki przeciwbólowe w plecy. Jednak wciąż czuję dyskomfort, a dodatkowo kostka jest obolała jak cholera. To nie są optymalne warunki do ścigania, jednak jest jak jest i teraz tego nie naprawię. Za każdym razem gdy wsiadam na motocykl wywołuję ból w kostce, który nasila się po każdym biegu – powiedział dla speedwaygp.com Leon Madsen.

Do grona faworytów sobotniego Grand Prix należy zaliczyć również Fredrika Lindgrena, który wciąż jest w grze o jeden z medali. Ostatniego słowa w tegorocznym cyklu nie powiedzieli ponadto Martin Vaculik i Maciej Janowski. Ten drugi zna smak zwycięstwa na walijskim stadionie. Faworytem miejscowych będzie oczywiście Tai Woffinden, który udanym występem będzie chciał powetować sobie pechowy sezon.

Lista startowa Grand Prix Wielkiej Brytanii:
1. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
2. Niels Kristian Iversen (Dania)
3. Martin Vaculík (Słowacja)
4. Matej Zagar (Słowenia)
5. Maciej Janowski (Polska)
6. Leon Madsen (Dania)
7. Charles Wright (Wielka Brytania)
8. Patryk Dudek (Polska)
9. Bartosz Zmarzlik (Polska)
10. Emil Sajfutdinow (Rosja)
11. Janusz Kołodziej (Polska)
12. Jason Doyle (Australia)
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
14. Fredrik Lindgren (Szwecja)
15. Artiom Łaguta (Rosja)
16. Robert Lambert (Wielka Brytania)
17. Daniel King (Wielka Brytania)
18. Chris Harris (Wielka Brytania)