CKMAZS.com | White-Green – CKM Włókniarz Częstochowa, AZS Częstochowa

SGP: Cardiff kolejnym przystankiem w walce o IMŚ

Już po raz 16. najlepsi żużlowcy świata będą rywalizować w walijskim Cardiff o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na starcie sobotnich zawodów tradycyjnie już w tym sezonie stanie do walki trzech reprezentantów Polski: Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Piotr Pawlicki. Po raz kolejny kontuzjowanego Jarosława Hampela zastąpi Szwed Fredrik Lindgren. Początek rywalizacji w piątej tegorocznej odsłonie cyklu Grand Prix zaplanowano na godzinę 18:00.

Bezsprzecznie największym faworytem sobotnich zawodów jest aktualny Indywidualny Mistrz Świata Tai Woffinden. Brytyjczyk będzie miał ogromne wsparcie ze strony miejscowej publiczności, która w większości zapełni trybuny Millenium Stadium. Dodatkową mobilizacją dla żużlowca Sparty Wrocław będzie chęć dogonienie w klasyfikacji generalnej Grega Hancocka. Amerykanin po ostatniej odsłonie cyklu w Pradze zyskał na Brytyjczykiem 8 punktów przewagi.

Presja na Woffindenie będzie jednak ogromna. Dwukrotny złoty medalista IMŚ jak dotąd nie wygrał jeszcze przed swoją publicznością i niemal wszyscy oczekują, że zrobi to po raz pierwszy w najbliższą sobotę. Najbliższej pierwszego stopnia podium Woffinden był w 2014 roku, gdy w wielkim finale musiał uznać wyższość jedynie… Grega Hancocka.

Polscy kibice, których na pewno nie zabraknie w Cardiff liczą na dobrą postawę biało-czerwonych. Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem naszego kraju w tegorocznym cyklu jest Maciej Janowski. Magic z dorobkiem 41 punktów jest piąty. Tuż za jego plecami plasuje się Bartosz Zmarzlik, który po świetnym występie w Pradze poprawił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej. Sympatycy czarnego sportu w naszym kraju liczą również na przełamanie Piotra Pawlickiego i jego pierwszy w karierze awans do fazy półfinałowej zawodów.

Uczestnicy:
1. Tai Woffinden
2. Greg Hancock
3. Nicki Pedersen
4. Niels Kristian Iversen
5. Jason Doyle
6. Matej Zagar
7. Maciej Janowski
8. Chris Holder
9. Peter Kildemand
10. Andreas Jonsson
11. Chris Harris
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Piotr Pawlicki
15. Anotnio Lindbaeck
16. Daniel King
17. Steven Worrall
18. Robert Lambert